آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 112964
تاریخ انتشار :
آمریکا همچنان به تحریم ایران ادامه می‌دهد

آمریکا همچنان به تحریم ایران ادامه می‌دهد

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی در تداوم رویکرد دوگانه دیپلماسی و فشار دولت «جو بایدن» اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی در ارتباط با ایران وضع کرده است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: وزارت خزانه‌داری آمریکا که در سال‌های  اخیر به بهانه مختلف به جنگ اقتصادی با ایران برخاسته است، با تدوام این رویکرد در دولت بایدن به رغم شعار دیپلماسی در قبال ایران، در تازه ترین اقدام اسامی افراد جدیدی را به بهانه‌های مرتبط با ایران در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی با انتشار بیانیه‌ای ادعا کرد اعضای یک شبکه بین‌المللی را که با تجارت نفت اقدام به درآمدزایی برای حزب‌الله لبنان و نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران کرده‌اند، در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. 

این نهاد آمریکا  همچنین مدعی شد فهرست تحریم‌های امروز اسامی چندین فرد و شرکت صوری را شامل می‌شود.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا ادعا کرد این افراد و شرکت‌های وابسته به آنان یک شبکه بین‌المللی قاچاق نفت را تشکیل می‌دهند و با ترفندهای مختلف تلاش در فروش نفت ایران و دور زدن تحریم های آمریکا داشتند.

«برایان نلسون»، معاون وزیرخانه داری آمریکا با تکرار ادعاها و اتهامات بی‌اساس علیه جمهوری اسلامی ایران مدعی شد  اعضای این شبکه با تأسیس شرکت‌های جعلی و جعل اسناد، تحریم‌ها را دور می زند و نفت ایران را به بازارهای بین‌المللی روانه می‌کردند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در تحریم های جدید خود اسامی ۶ فرد را که تابعیت‌های ایرانی، سوئیسی، لبنانی و فرانسوی دارند در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

بر اساس این تحریم ها، ۱۷ شرکت مستقر در امارات، سوئیس، جزایر مارشال، سنگاپور و ترکیه و  ۱۱ کشتی که تحت پرچم های  پاناما، جیبوتی، لیبری و جزایر کوک در فهرست تحریم‌ های جدید وزارت خزانه داری آمریکا  قرار گرفته اند.

دولت بایدن به رغم ادعای دیپلماسی در قبال ایران در پی حوادث اخیر در ایران، با تمرکز بر ناآرامی ها، نه تنها سیاست شکست خورده فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ را که همواره سرزنش می کرد، در حال اجرا است، بلکه  در هفته‌های اخیر از گزینه‌های دیگر روی میز نیز دم می‌زند که به گفته رابین رایت تحلیلگر مشهور آمریکایی و نویسنده نیویورکر ناکارآمد است.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی