آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 112921
تاریخ انتشار :
امیرعبداللهیان: اعزام هیأتی از ایران برای شروع گفتگوها با آژانس/ امروز با بورل صحبت می‌کنم
در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه سوریه؛

امیرعبداللهیان: اعزام هیأتی از ایران برای شروع گفتگوها با آژانس/ امروز با بورل صحبت می‌کنم

وزیر امور خارجه با اعلام سفر هیأتی از ایران برای آغاز گفتگوها و تقویت همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وین، گفت: درباره آخرین وضعیت و هماهنگی‌ها با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفتگو خواهم کرد.

نورنیوز - گروه سیاست خارجی: «حسین امیرعبداللهیان» روز چهارشنبه در نشست خبری مشترک با «فیصل المقداد»، وزیر خارجه سوریه با خیر مقدم به همتای سوری خود، گفت: در این دیدار درباره مناسبات دوجانبه به‌ویژه درمورد همکاری‌های اقتصادی و تجاری و گردشگری گفتگوهای متنوعی داشتیم.

وزیر امور خارجه افزود: حجم تبادلات تجاری دو کشور در مقایسه با یک‌سال گذشته افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد و رفت و آمدهای هیأت‌های اقتصادی و تجاری و بخش خصوصی دمشق را با حضور نخست وزیر سوریه و با میزبانی «محمد مخبر»، معاون اول رئیس جمهور در تهران برگزار کردیم.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: برگزاری این کمیسیون عالی یک فرصت خوبی است که بتوانیم در همه ابعاد همکاری‌های دوجانبه موضوعات را مورد پیگیری قرار دهیم تا شتاب بیشتری به همکاری‌های دو کشور ببخشیم.

نشست «گروه دوستان دفاع از منشور ملل متحد» شنبه برگزار می‌شود

امیرعبداللهیان افزود: با فیصل مقداد درباره نشست «گروه دوستان دفاع از منشور ملل متحد» که روز شنبه بعد با مشارکت ۱۸ کشور در سطح معاونان وزرای خارجه در تهران برگزار می‌شود، گفتگو کردیم. این نشست که به مدت یک روز در تهران برگزار خواهد شد، موضوعات مهمی چون آثار تحریم‌ها و راههای برون‌رفت از آن، مقابله با یکجانبه‌گرایی و همکاری‌های متنوع کشورهای عضو را در بر خواهد گرفت.

وزیر امور خارجه عنوان کرد: این نشست بخشی از فرمت موجود در نشست سال جاری سازمان ملل متحد در نیویورک است که میزبان آن برعهده جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.

هیأتی از ایران برای شروع گفتگوها با آژانس به وین می‌رود

امیرعبداللهیان عنوان کرد: درباره شروع گفتگوها و تقویت همکاری‌ها با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در روزهای آینده هیأتی را از جمهوری اسلامی ایران به وین اعزام خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه ادامه داد: «محمد اسلامی»، رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی و «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز این موضوع اتفاق نظر دارند و امیدواریم آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با تمرکز بر نگاه فنی و براساس توافق گذشته نسبت به حل و فصل برخی اتهامات در مورد نظر آژانس و مطرح شده توسط آژانس علیه جمهوری اسلامی ایران بتوانیم از این مرحله از مسیر همکاری‌های فنی عبور کنیم.

وزیر امور خارجه گفت: به موازات این اقدام ما درخصوص رسیدن به گام‌های پایانی توافق به‌رغم برخی از اظهارات متناقض برخی از مقامات آمریکایی تبادل پیام‌های ما همچنان ادامه دارد و به موازات اقداماتی که در وین انجام می‌شود نسبت به بازتنظیم جدول زمان‌بندی در چارچوب گفت‌وگوهای وین تبادل پیام‌های‌مان از طریق هماهنگ کننده اتحادیه اروپا جریان دارد.

 امروز با بورل صحبت می‌کنم

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: در تماسی که تا دقایقی دیگر با «جوزف بورل»، هماهنگ کننده عالی سیاست خارجه اتحادیه اروپا دارم درباره آخرین هماهنگی‌ها، گفتگو و رایزنی خواهیم داشت.

وزیر امور خارجه در پاسخ به سوالی در مورد همکاری میان تهران- دمشق گفت: شاهد پیشرفت‌های چشم گیری در حجم تجاری دو کشور هستیم و تمام گفتگوها ناظر بر این است که بتوانیم برای بی اثر کردن تحریم‌ها بخش خصوصی و دولتی را بیش از گذشته تشویق کنیم.

فیصل المقداد وزیر خارجه سوریه شب گذشته با بدرقه «مهدی سبحانی»، سفیر جمهوری اسلامی ایران دمشق به منظور دیدار با مقامات کشورمان و در سفری سه روزه وارد تهران شد.

او قرار است با برخی مقامات کشورمان درخصوص همکاری‌های دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفتگو کند.


ایرنا
اخبار مرتبط
حاشیه‌های نشستی ضدایرانی در سازمان ملل؛ هیاهو برای دیده شدن

حاشیه‌های نشستی ضدایرانی در سازمان ملل؛ هیاهو برای دیده شدن

سرانجام پس از چند روز هیاهو و تبلیغات ضد ایرانی، نشست غیررسمی (آریا فرمولا) برای بررسی حوادث اخیر در ایران، به درخواست آمریکا و آلبانی، روز چهارشنبه ...

آیت‌الله رئیسی: مسیر پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قوت ادامه خواهیم داد
در دیدار وزیر خارجه سوریه؛

آیت‌الله رئیسی: مسیر پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قوت ادامه خواهیم داد

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران مسیر پیشرفت، عدالت و مقاومت را با قوت ادامه خواهد داد، تصریح کرد: تلاش برای بی‌ثبات کردن ایران، جلوه‌هایی از عصبانیت و ...

امیرعبداللهیان: اجازه نمی‌دهیم امنیت ملی ایران بازیچه تروریست‌ها و‌ مداخله‌گران خارجی شود

امیرعبداللهیان: اجازه نمی‌دهیم امنیت ملی ایران بازیچه تروریست‌ها و‌ مداخله‌گران خارجی شود

وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به حادثه تروریستی در شیراز، گفت: بی‌تردید اجازه نمی‌دهیم منافع و امنیت ملی ایران بازیچه دست تروریست‌ها و مداخله‌گران ...

امیرعبداللهیان: اخبار ملاقات‌های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس بزرگنمایی شده است

امیرعبداللهیان: اخبار ملاقات‌های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس بزرگنمایی شده است

دستیار ویژه رییس مجلس اخبار منتشره در مورد ملاقات‌های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس یازدهم را بزرگنمایی شده و هدفمند عنوان و خاطرنشان کرد: با ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.