آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 111395
تاریخ انتشار :
پیشنهاد بسته‌ای برای رفع مشکلات تجاری
رئیس‌جمهور در بیست و ششمین سالروز ملی صادرات خبر داد؛

پیشنهاد بسته‌ای برای رفع مشکلات تجاری

رئیس‌جمهور گفت: امروز علی‌رغم تمام تحریم‌ها و تهدیدها شاهد رشد صادرات در کشور هستیم.

نورنیوز - گروه سیاست: سیدابراهیم رئیسی در بیست و ششمین سالروز ملی صادرات اظهار کرد ۴۰ درصد رشد صادرات و ۱۳ درصد رشد صادرات غیرنفتی در سال جاری نشان از عزم صادرکنندگان و فعالان اقتصادی است.

او خاطرنشان کرد: اگر احیای کارخانجات و کارگاه‌های تولیدی، مثبت شدن تراز تجاری، رشد تولید و صادرات نفتی و غیرنفتی دشمن را عصبانی می‌کند، بگذار عصبانی شود و از این عصبانیت بمیرد. ما متوقف نمی‌شویم. ما افسران و سربازان خنثی‌کردن تحریم‌ها و دور زدن تحریم‌ها داریم.

او یادآور شد: دیروز در صنعت نظامی گرفتار سیم خاردار بودیم، اما امروز در نیویورک و سمرقند یکی از خواسته‌هایشان این است که یکی از صنایع‌ نظامی‌مان را به آن‌ها بفروشیم. می‌گویند ما شنیده‌ایم که صنایع نظامی شما پیشرفته‌ است و با بقیه کشورها فرق دارد.

رئیسی تأکید کرد که «ما امروز جنگ اراده‌ها را داریم» و افزود: یک اراده نمی‌خواهد ما  تولید داشته باشیم و ملت ایران با اراده میخواهد این کار را انجام دهد.

رئیس جمهور با بیان این‌که « قابل پیش بینی شدن تولید در گروی ثبات است و هرچه ثبات بیشتر شود و تصمیمات لحظه‌ای کنار رود طبیعتا تولید رشد بیشتری خواهد بافت» افزود:  دستورالعمل ها و تصمیمات باید  متقن باشد و دارای ثباتی باشد که به بازار و عرضه کالا ثبات دهد.  

او هم‌چنین با بیان این‌که «امروز کیفیت حرف بالایی را  میزند. بسیارمهم است که کار از کیفیت بالایی برخوردار باشد و ددستیابی به رشد اقتصادی در گروی صادرات در کشور است‌.» تأکید کرد: همان‌طور که ملت در جنگ تحمیلی سرافراز شد، در این جنگ تحریمی نیز تاکنون سرافراز شده ایم. حرف سخنگوی امریکا خودش گفته که در فشار حداکثری شکست خورده است. حرف خودشان است.

رئیسی ادامه داد: نباید صادر کننده‌ای را  که تشویق می‌کنیم، اگر ارز  را نیاورد متهم کنیم بلکه باید مشکلش رفع شود و باید تسهیل کرد که کالا به سهولت صادر شود.  باید دنبال شود که صادر کننده با یک روش صادر کند.

او با بیان این‌که  «ما باید جایگاه رفیعی در ترانزیت منطقه داشته باشیم»، گفت: ترانزیت خدمات فنی و مهندسی مهم است و بخش مهمی از کار صادرات ما می تواند باشد و باید بر روی آن کار شود.

رئیس جمهور با اشاره به بحث گردشگری سلامت گفت: در این زمینه جمهوری اسلامی در منطقه و جهان حرف دارد. بهترین عمل های جراحی در کشور انجام می‌شود.

او در ادامه گفت: از فرمایشات رهبری مسأله جلوگیری از خام فروشی است و باید ارزش افزوده ایجاد کرد. شما ببینید بهترین کاشی، سرامیک، پارچه، پرده، مبل، فرش و ... کجا تولید می شود؟

او با بیان این‌که «احیای کارخانه‌ها از سیاست دولت است و ادامه دارد»، گفت: دیپلماسی سیاسی باید در خدمت دیپلماسی اقتصادی باشد و هیچ سفیری از ما در خارج از کشور نباید دغدغه مسائل اقتصادی جزء مسأله اولش باشد. رشد ۴۰ درصدی صادرات عزم فعالان اقتصادی کشور است. همه تلاش باید در چارچوب تولید باشد و باید مجلس در این زمینه قوانین را اصلاح کند.

رئیسی با بیان این‌که  «دشمن تلاش می‌کند که کشور مولد نباشد و فقط مصرف کننده باشد»، گفت: ما  با وجود تحریم‌ها در صادرات پیروز شدیم. باید شورای عالی صادرات تشکیل شود و باید دانشگاه در کنار تولید باشد.

او با اشاره به مسأله برنامه هفتم گفت: جایگاه تجارت در برنامه هفتم مهم است و در مجلس و دولت دنبال می‌شود. حجم و کیفیت صادرات، نشان قدرت اقتصادی است و نشانه‌های خوبی است و افزایش صادرات نشان بسیاری از موفقیت‌ها در کشور در همه حوزه هاست. ما می‌توانیم عرصه‌های مختلفی در صادرات داشته باشیم.

رئیس‌جمهور گفت: فعال کردن بازارچه‌های مرزی لازم است و می‌تواند به توسعه تجارت کمک کند.

او در پایان گفت: ما بسته‌ای را برای رفع مشکلات تجاری پیشنهاد کردیم و ابلاغ شد و گامی بود که صادرکنندگان خوشحال شدند. مجلس و دولت و تمامی بخش‌های کشور به تبعیت رهبری مصمم برافزایش تولید در کشور و صادرات غیرنفتی در کشور هستند.

در این مراسم از صادر کنندگان برتر تجلیل شد.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.