آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 110557
تاریخ انتشار :
یونان برای مذاکره با ترکیه شرط گذاشت

یونان برای مذاکره با ترکیه شرط گذاشت

وزیر امور خارجه یونان روز یکشنبه به روزنامه پروتوثما گفت که کشورش خواستار گفت‌وگوی سازنده با ترکیه بر اساس قوانین بین‌المللی، اما تنها به شرطی است که آنکارا اوج‌گیری بی‌سابقه اقدامات تحریک‌آمیز را متوقف کند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: نیکوس دندیاس، وزیر امور خارجه یونان روز یکشنبه به روزنامه پروتوثما گفت که کشورش خواستار گفت‌وگوی سازنده با ترکیه بر اساس قوانین بین‌المللی، اما تنها به شرطی است که آنکارا اوج‌گیری بی‌سابقه اقدامات تحریک‌آمیز را متوقف کند.

این ۲ کشور، با وجود عضویت در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، از ده‌ها سال پیش بر سر رشته مسائلی شامل مرزهای فلات قاره‌هایشان، پرواز هواپیماها بر فراز آب‌های دریای اژه و تقسیم قبرس، اختلاف داشته و با یکدیگر دشمنی کرده‌اند.

اتحادیه اروپا در ماه گذشته (سپتامبر) نسبت به سخنان رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهوری ترکیه ابراز نگرانی کرد که با متهم کردن یونان، عضو این نهاد به اشغال جزایر غیرنظامی دریای اژه، گفته بود آنکارا آماده اقدامات ضروری در هنگام مناسب است.

دندیاس با متهم کردن آنکارا به افزایش اقدامات تحریک‌آمیز با شعارها و ادعاهای نادرست و بی‌اساس از نظر حقوقی و حتی توهین شخصی، افزود: طرف مسئول کاهش تنش، همان طرفی است که موجب اوج‌گیری تنش شده که همانا ترکیه است.

دندیاس به این روزنامه گفت: به نظر می‌رسد افزایش زیاد پروازهای هواپیماهای ترکیه در حریم هوایی یونان و نقض مرزهای هوایی این کشور، در خدمت بیان و نظریه تجدیدنظرطلبانه ای است که همیشه تبلیغ می‌کند.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.