آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 110483
تاریخ انتشار :
واکنش غرب به الحاق چهار منطقه اوکراین به روسیه

واکنش غرب به الحاق چهار منطقه اوکراین به روسیه

برگزاری مراسم رسمی الحاق چهار منطقه اوکراین به روسیه که بعد از ظهر جمعه و با سخنرانی ولادیمیر پوتین در مسکو برگزار شد، واکنش های منفی آمریکا ، کشورهای غربی و اتحادیه اروپا را برانگیخت.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: دولت‌های غربی و کی‌یف اعلام کرده‌اند که نتایج همه پرسی در مناطق چهارگانه اوکراین را که به تصرف نیروهای روسیه درآمده، نقض قوانین بین‌المللی و اجباری بوده است.   

رئیس‌جمهور اوکراین در واکنش به ضمیمه شدن ۴ منطقه به خاک روسیه گفت: کی‌یف تا زمانی که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه باشد با این کشور مذاکره نخواهد کرد.

«جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا  نیز اعلام کرد به حمایت از تلاش‌های اوکراین برای بازپس گیری اراضی خود از طریق تقویت نظامی و دیپلماتیک این کشور ادامه می‌دهیم.

وزارت خزانه داری و وزارت خارجه آمریکا هم با صدور بیانیه‌هایی تحریم‌های جدیدی علیه روسیه به سبب الحاق مناطقی از اوکراین تحمیل کردند.

اتحادیه اروپا روز جمعه در پی پیوستن رسمی چهار منطقه اوکراین به روسیه، با رد این اقدام، اعلام کرد که کشورهای عضو به هیچ وجه همه پرسی‌های غیرقانونی را به عنوان بهانه نقض استقلال اوکراین، به رسمیت نمی‌شناسند.

اتحادیه اروپا در این بیانیه افزوده است که کشورهای عضو با رد قاطع و آشکار این تصمیم و محکوم کردن انضمام غیرقانونی مناطق دونستک، لوگانسک، زاپوریژیا و خرسون، تحریم‌هایش را برای رویارویی با اقدامات غیرقانونی روسیه تشدید خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: کشورهای عضو اتحادیه اروپا، ضمن باطل اعلام کردن این تصمیم ، آن را فاقد هر گونه تأثیر قانونی دانستند.

وزارت امور خارجه لهستان با شدیدترین لحن و بیان، شناسایی استقلال و پیوستن بخش‌هایی از مناطق خرسون، دونتسک، لوهانسک و زاپروریژیا را غیر قانونی خواند و آن را محکوم کرد.

«لیز تراس»، نخست وزیر انگلیس نیز در بیانیه‌ای نوشت که نباید به پوتین اجازه تغییر دادن مرزهای بین‌المللی با استفاده از نیروهای زور را داد و ما باخت او را در این جنگ غیرقانونی، تضمین خواهیم کرد. وزارت خارجه انگلیس هم اعلام کرد که در اعتراض به این اقدام سفیر روسیه در لندن را احضار کرده است .

«مارک راتوه»، نخست وزیر هلند نیز نوشت که کشورش این انضمام را همانند پیوستن کریمه به روسیه به رسمیت نخواهد شناخت.

وزارت امور خارجه یونان نیز این تصمیم را به بهانه نقض آشکار قوانین بین‌المللی، غیرقانونی و باطل دانست.

«اورسولا فون در لاین»، رئیس کمیسیون اروپا هم اعلام کرد که انضمام غیرقانونی اعلام شده توسط پوتین، شرایط را تغییر نخواهد داد.

«جیورجیا ملونی»، نخست وزیر آینده ایتالیا از جناح راست افراطی، در واکنش به این اقدام گفت که پوتین همانند دوران شوروی یک بار دیگر دیدگاه نئوامپریالیستی خود را که امنیت سراسر قاره اروپا را تهدید می‌کند، به نمایش گذاشت.
   
اعضای شورای اروپا نیز انضمام دونتسک، لوهانسک، زاپوروژیا و خرسون را غیر قانونی خوانده و قاطعانه رد و آشکارا محکوم کرد.


ایرنا
اخبار مرتبط
بورل: تهدیدهای پوتین را باید جدی گرفت

بورل: تهدیدهای پوتین را باید جدی گرفت

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سخنانی گفت: تهدیدهای پوتین را باید جدی گرفت.

ذی‌نفع اصلی در موضوع انفجار نورد استریم آمریکاست

ذی‌نفع اصلی در موضوع انفجار نورد استریم آمریکاست

دبیر شورای امنیت روسیه در نشست سران سازمان‌های اطلاعاتی کشورهای مستقل مشترک‌المنافع درباره انفجارهای اخیر در خط لوله‌های گاز نورد استریم اظهار نظر ...

پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپروژیا را امضا کرد

پوتین فرمان به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپروژیا را امضا کرد

رئیس‌جمهور روسیه با امضای فرمان‌های به رسمیت شناختن استقلال خرسون و زاپروژیا که از اوکراین جداشده اند، راه را برای پیوستن رسمی این مناطق به روسیه ...

«آری»؛ نتایج اولیه همه‌پرسی الحاق چهار منطقه اوکراین به روسیه

«آری»؛ نتایج اولیه همه‌پرسی الحاق چهار منطقه اوکراین به روسیه

ساعاتی بعد از پایان همه پرسی مردم مناطق لوهانسک، دونتسک، خرسون و ژاپروژیه اوکراین برای اعلام نظر درباره پیوستن این مناطق به روسیه، رسانه‌های رسمی ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
آگهی تبلیغاتی