آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 108005
تاریخ انتشار :
خشونت پلیس معترضان انگلیسی را به خیابان‌ها کشاند

خشونت پلیس معترضان انگلیسی را به خیابان‌ها کشاند

صدها نفر در اعتراض به قتل مرد سیاهپوست غیرمسلحی که با گلوله پلیس در جنوب لندن از پا درآمد، مقابل ساختمان مرکز پلیس این شهر تجمع کردند

نورنیوز - گروه بین‌الملل: صدها نفر در اعتراض به قتل «کریس کابا» مرد سیاهپوست غیرمسلحی که با گلوله پلیس در جنوب لندن از پا درآمد، مقابل ساختمان مرکز پلیس این شهر تجمع کردند و خواستار اجرای عدالت شدند.

این اعتراضات در شهرهای دیگری مانند منچستر، کاونتری و ساوث‌همپتون نیز به عنوان بخشی از روز ملی اقدام سازماندهی شده از سوی کارزار عدالت برای کریس کابا برگزار شده است.

کریس کابا در تاریخ ۵ سپتامبر (۱۴ شهریور) مورد اصابت گلوله قرار گرفت و پلیس اعلام کرده است که دلایل این جنایت و اینکه آیا این قتل با انگیزه نژادپرستی صورت گرفته است یا خیر را بررسی می‌کند.   

حزب کارگر انگلیس ضمن حمایت از خانواده کابا به دلیل تعلیق نشدن فوری افسر پلیسی که این قتل را مرتکب شده از پلیس لندن انتقاد کرد. در این تظاهرات، «جرمی کوربین»، رهبر پیشین حزب کارگر نیز حضور داشت.

فعالان برابری نژادی در انگلیس تظاهرات جاری در انگلیس را ادامه جنبش "جان سیاهان مهم است" می دانند؛ جنبشی که در پی قتل «جورج فلوید» مرد سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس ایالات متحده در سال ۲۰۲۰ به راه افتاد.

کریس کابا ۲۴ ساله که به زودی صاحب یک فرزند می شد در جریان تعقیب و گریز با خودرو توسط پلیس محاصره شد و با یک گلوله پلیس جان خود را از دست داد.

روز چهارشنبه هفته گذشته اداره مستقل رفتار پلیس انگلیس (IOPC) تأیید کرد که خانواده کابا می‌توانند هفته آینده ویدیوی پلیس را از شب کشته شدن کریس ببینند.

تحقیقات درباره مرگ کریس کابا در تاریخ ۴ اکتبر (۱۲ مهر) آغاز می شود.


روزنامه گاردین
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.