آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107993
تاریخ انتشار :
نخست وزیر انگلیس نسبت به ورشکستگی کشورش هشدار داد

نخست وزیر انگلیس نسبت به ورشکستگی کشورش هشدار داد

رسانه انگلیسی گزارش داد که نخست وزیر انگلیس درحالی قرار است رهبری دولت را برای ادای احترام به ملکه این کشور در مراسم تشییع جنازه امروز آماده کند که خود نسبت به شرایط سیاسی دشوار و خطر ورشکستگی اقتصادی هشدار داده است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: نخست وزیر انگلیس درحالی قرار است رهبری دولت را برای ادای احترام به ملکه این کشور در مراسم تشییع جنازه امروز آماده کند که خود نسبت به شرایط سیاسی دشوار و خطر ورشکستگی اقتصادی هشدار داده است.  

روزنامه گاردین نوشته است: "لیز تراس" قرار است پس از پایان عزاداری ملی به مناسبت درگذشت ملکه الیزابت دوم به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند و بازگشت به سیاست عادی در حالی خواهد بود که  نخست وزیر تنها دو روز پیش از مرگ ملکه به این مقام رسید.

ازسوی دیگر، شنبه شب سازمان‌های تجاری پیشرو انگلیس فشار بر کابینه دولت برای شفاف سازی در مورد کمک‌هایی که دولت می تواند درخصوص قبوض انرژی به آن‌ها ارائه می‌دهد را افزایش و نسبت به عواقب وخیم ماندن در برزخ کنونی هشدار داده اند.

«جیکوب رییس ماگ»، وزیر بازرگانی دولت تراس قرار است روز چهارشنبه هفته جاری بیانیه‌ای در مورد حمایت از کسب‌وکار ارائه دهد و پس از آن یک بودجه کوچک توسط «کواسی کوارتنگ»، صدراعظم جدید در روز جمعه ارائه می‌شود.

«شوون هاویلند»، مدیر کل اتاق‌های بازرگانی بریتانیا در این خصوص گفت: اعلام قبلی تراس مبنی بر اینکه کسب‌وکارها از سقف قبوض مشابه آنچه که برای مصرف کنندگان داخلی اعمال می‌شود، برخوردار می‌شوند مورد استقبال قرار گرفته است، اما جزئیات این طرح به نظر کاستی‌ها و نقایصی دارد. چندین شرکت به من گفته‌اند که شرایط کنونی حاکم بر انگلیس به‌دلیل بحران انرژی بدتر از همه‌گیری ویروس کرونا است. افزایش قیمت مواد خام، افزایش هزینه‌ها از جمله نیروی کار، تورم ۱۰ درصدی و اکنون هم قیمت انرژی، آنها نمی‌دانند به کجا مراجعه کنند.

انتظار می‌ رود کوارتنگ روز جمعه از بسته بزرگی که شامل جزئیات سقف قیمت انرژی و ۳۰ میلیارد پوند کاهش مالیات است، پرده برداری کند.

اما نمایندگان حزب محافظه‌کار نگران هستند که رویداد روز جمعه، که انتظار می‌رود شامل حذف سقف پاداش‌های بانکداران نیز باشد، فرصتی مناسب برای حزب کارگر در نخستین هفته‌های نخست وزیری تراس ایجاد کند.

از سوی دیگر، «کی‌یر استامر»، رئیس حزب کارگر نیز مصمم است که تضاد بین آنچه او به عنوان کاهش مالیات محافظه‌کاران برای ثروتمندان به تصویر می‌کشد و سیاست خود در پرداخت هزینه برای توقف سقف قیمت انرژی برای نیازمندان‌تر از طریق مالیات بر سود اضافی شرکت‌های انرژی را برجسته کند.

اقتصاددانان می‌گویند که چالش کلیدی پیش روی دولت تراس این است که مانع از دست دادن اعتماد بازارهای پولی بین‌المللی شود، زیرا اقتصاد درگیر بریتانیا وارد بدترین دوره خود از دهه ۱۹۷۰ می‌شود؛ برهه‌ای که در آن شوک ناشی از افزایش شدید بهای نفت سبب رو انداختن بریتانیا به صندوق بین‌المللی پول شد.  

کارشناسان همچنین هشدار داده‌اند که با توجه به نرخ تورمی که در ۳۰ سال گذشته بی‌‍سابقه بوده و سقوط پوند به پایین‌ترین میزان در ۳۷ سال گذشته، احتمال دارد قمار دولت تراس بر روی کاهش مالیات، بازارها را به وحشت بیندازد و دولت را در مقابل موجی از تعطیلی مشاغل و فقر ناشی از افزایش بهای سوخت قرار دهد.  

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که اقتصاد انگلیس در نیمه دوم سال جاری و تمام سال آینده کاهش خواهد یافت و این در حالی است که میزان رکود پس از تزریق ۱۵۰ میلیارد پوند به اقتصاد مشخص نیست.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد با وجود چشم‌انداز تیره و تار اقتصادی حاکم بر کشور، بانک مرکزی انگلیس از تصمیم خود مبنی بر افزایش نرخ بهره پایه ۱.۷۵ درصد در این هفته عقب‌نشینی کند.


روزنامه گاردین
اخبار مرتبط
دموکراسی مثله شده انگلیسی ثمره حاکمیت اقلیت پیر و مرفه
نور ویدئو؛

دموکراسی مثله شده انگلیسی ثمره حاکمیت اقلیت پیر و مرفه

بر اساس نظام سیاسی فعلی در انگلیس، سرنوشت مردم این کشور را اقلیت سه دهم درصدی از ثروتمندان پیر با ترکیب اکثریت قاطع مردان تعیین می‌کنند که واضح است ...

صبر تا بهار؛ نسخه جدید سران غرب برای اروپای بحران‌زده
نورنیوز بررسی کرد؛

صبر تا بهار؛ نسخه جدید سران غرب برای اروپای بحران‌زده

رفتارهای جنگ‌طلبانه سران غرب در حالی وضعیت بحرانی را به مردم این قاره تحمیل کرده است که برخی مواضع مطرح شده از سوی افرادی همچون بورل مسئول سیاست ...

از هر پنج بریتانیایی تنها یک فرد به دولت «تراس» اعتماد دارد
بر اساس یک نظرسنجی؛

از هر پنج بریتانیایی تنها یک فرد به دولت «تراس» اعتماد دارد

نیمی از شرکت‌کنندگان در یک نظر سنجی می‌گویند از اینکه لیز تراس رهبر بعدی بریتانیا خواهد بود، ناامید شده‌اند

افزایش مجدد قیمت‌ کالاها در خرده‌فروشی‌های انگلیس
کنسرسیوم خرده‌فروشی انگلیس گزارش داد؛

افزایش مجدد قیمت‌ کالاها در خرده‌فروشی‌های انگلیس

طبق آمارهای ارائه شده توسط کنسرسیوم خرده‌فروشی انگلیس افزایش قیمت کالاها موجب فشار بر اقشار مختلف جامعه در ماه‌های آینده خواهد شد.

جانسون: قبوض انرژی در ماه‌های آینده انگلیسی‌ها را «نقره‌داغ» می‌کند

جانسون: قبوض انرژی در ماه‌های آینده انگلیسی‌ها را «نقره‌داغ» می‌کند

نخست‌وزیر مستعفی انگلیس خطاب به مردم این کشور درباره نرخ بالای تورم و رشد سریع هزینه‌های زندگی و بهای انرژی در انگلیس، نوشت: ماه‌های آتی شرایط سخت و ...

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.