آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107937
تاریخ انتشار :
آلمان تاسیسات شرکت روسی روسنفت را مصادره کرد

آلمان تاسیسات شرکت روسی روسنفت را مصادره کرد

دولت برلین روز جمعه اعلام کرد که تاسیسات پالایشی متعلق به نمایندگی های شرکت بزرگ روسنفت روسیه را برای تضمین دستیابی آلمان به انرژی، مصادره می کند.

نورنیوز - گروه بی‌الملل: برلین با بر عهده گرفتن فعالیت‌های شعبه‌های روس نفت در آلمان هم‌زمان با کاهش واردات نفت خام از روسیه و توقف کامل آن تا پایان سال جاری (۲۰۲۲) می‌تواند پالایشگاه‌های متعلق به آنها را با استفاده از نفت خام کشورهای دیگر به جز روسیه، اداره کند.

وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد که شعبه‌های روس نفت در آلمان که نزدیک به ۱۲ درصد از ظرفیت پالایش نفت این کشور را در اختیار دارند، به منظور رویارویی با تهدید نسبت به امنیت عرضه انرژی در آلمان، تحت نظر و مدریت آژانس شبکه فدرال قرار گرفته است.

این تصمیم هم‌زمان با اختلال در عرضه انرژی روسیه  به آلمان در پی آغاز عملیات نظامی در اوکراین از ۲۴ فوریه (۵ اسفندماه) و تلاش مجدانه آلمان برای رهایی از وابستگی به سوخت‌های فسیلی روسیه به اجرا گذاشته شده است. مسکو جریان گاز طبیعی به آلمان را از طریق خط لوله نورد استریم یک، قطع کرده است.    

این اقدام شامل شرکت‌های "آر دی جی" و "آر ان آر ام" وابسته به روسنفت و سهام مرتبط به آنان در سه پالایشگاه در آلمان می‌شود.

به‌تازگی در پی تصمیم دولت آلمان به کاهش واردات نفت از روسیه و توقف کامل آن تا پایان سال جاری، نگرانی‌هایی زیادی به‌ویژه درباره فعالیت پالایشگاه پی سی کی شوت در نزدیکی مرز لهستان به وجود آمده بود که نزدیک به ۹۰ درصد نفت مورد استفاده برلین و حومه شامل فرودگاه بین‌المللی بردنبورگ برلین را تأمین می‌کند. اما با قرار گرفتن این تأسیسات پالایشی در اختیار دولت آلمان، ادامه عملیات این پالایشگاه‌ها با استفاده از نفت خام وارداتی از دیگر کشورها به جز روسیه، امکان‌پذیر خواهد بود.

جنگ اوکراین موجب زلزله در حوزه انرژی اروپا به‌ویژه آلمان شده و بهای سوخت را به میزان بی‌سابقه‌ای بالابرده است.


ایرنا
اخبار مرتبط
اعتصاب در آلمان خدمات شبکه ریلی و چهار فرودگاه را فلج کرد

اعتصاب در آلمان خدمات شبکه ریلی و چهار فرودگاه را فلج کرد

اعتصاب کارکنان بخش راه‌آهن در سراسر آلمان بر سر دستمزدها، امروز جمعه خدمات شرکت دولتی راه‌آهن این کشور -موسوم به دویچه بان -را در ساعات آغازین روز ...

سه نیروگاه هسته‌ای قدیمی آلمان همچنان آنلاین می‌مانند
با افزایش نگرانی برای گذر از زمستان سرد؛

سه نیروگاه هسته‌ای قدیمی آلمان همچنان آنلاین می‌مانند

صدر اعظم آلمان در مناقشه بر سر طولانی‌تر شدن زمان کار سه نیروگاه هسته‌ای آلمان، تصمیم به ادامه فعالیت آنها داد.

آلمان: ارسال تانک به اوکراین خطرناک است

آلمان: ارسال تانک به اوکراین خطرناک است

صدر اعظم آلمان گفت: کمک به اوکراین نباید موجب افزایش تنش‌ها و جنگ بین ناتو و روسیه شود.

اوکراین امروز؛ محل عبرت غربگرایان است

اوکراین امروز؛ محل عبرت غربگرایان است

صدرالحسینی گفت: قطعا بحران اوکراین که نقطه تاریخی است، می‌تواند برای سالیان دور به عنوان یک ماجرای عبرت آموز برای ملت‌های مستقل تعبیر شود.

اوکراین 10 فرد و نهاد روسیه را تحریم کرد

اوکراین 10 فرد و نهاد روسیه را تحریم کرد

مقامات اوکراین روز جمعه از تحریم 6 فرد و 4 نهاد روسی به بهانه دست داشتن در طراحی و توسعه یک ویروس رایانه‌ای که زیرساختهای این کشور را هدف قرار داده ...

پیش‌بینی نفت 45 دلاری از سوی گازپروم نفت روسیه

پیش‌بینی نفت 45 دلاری از سوی گازپروم نفت روسیه

مدیرعامل شرکت گاز پروم نفت روسیه: توافق کاهش عرضه نفت اوپک پلاس، قیمت نفت را افزایش نخواهد داد، اما اگر جامعه جهانی بتواند شیوع ویروس کرونا را کنترل ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
آگهی تبلیغاتی