آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107904
تاریخ انتشار :
رئیسی: تحریم‌های علیه روسیه را به رسمیت نمی‌شناسیم/ پوتین: هیأتی از 80 شرکت روسی عازم ایران خواهد شد
دیدار روسای جمهور ایران و روسیه؛

رئیسی: تحریم‌های علیه روسیه را به رسمیت نمی‌شناسیم/ پوتین: هیأتی از 80 شرکت روسی عازم ایران خواهد شد

پوتین با بیان اینکه تجارت بین روسیه و ایران در سال گذشته 81 درصد و در 5 ماهه نخست امسال 30 درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: یک هیأت از روسیه با حضور نمایندگان 80 شرکت بزرگ روسی هفته آینده عازم ایران خواهد شد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «ولادیمیر پوتین» و آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» در حاشیه بیست و دومین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در سمرقند ازبکستان دیدار کردند.

ولادیمیر پوتین گفت که روابط ایران و روسیه در تمامی بخش ها در حال توسعه بوده و کار بر روی توافقنامه همکاری های دوجانبه که روابط دوجانبه را به سطح جدیدی ارتقاء می‌دهد نزدیک به اتمام است.

پوتین در این دیدار گفت:  هر آنچه لازم است برای عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای انجام می‌دهیم؛ آخرین تشریفات باقی مانده است.

او ضمن تقدیر از آیت الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب گفت که حمایت ایشان موجب شده تا بسیاری از پروژه‌های مشترک ایران و روسیه پیشرفت کند. او ابراز علاقه کرد که روسیه در آینده نیز از پشتیبانی مقام معظم رهبری برخوردار باشد.

پوتین با بیان اینکه تجارت بین روسیه و ایران در سال گذشته ۸۱ درصد و در ۵ ماهه نخست امسال ۳۰ درصد افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: یک هیأت از روسیه با حضور نمایندگان ۸۰ شرکت بزرگ روسی هفته آینده عازم ایران خواهد شد.

به گفته رئیس جمهوری روسیه، هفته آینده هیأتی پرشمار از مقام های روس به همراه نمایندگان ۸۰ شرکت این کشور به ایران سفر خواهند کرد. او خاطرنشان کرد که ماه مه گذشته (اواسط بهار) نیز هیأت پرشماری از مقام‌های روس به ایران سفر کرده و از سطح توسعه بخش فناوری‌های پیشرفته ایران ابراز شگفتی کرده بودند.

او خطاب به آیت الله رئیسی گفت: راستش را بخواهید انتظار چنین چیزی را نداشتند. ما و من به شخصه به شما در این زمینه تبریک می گوئیم.

پوتین گفت: پیوندهای بین منطقه‌ای در حال توسعه است. ما در عرصه بین‌المللی فعالانه مشغول همکاری و در بسیاری موارد مواضعمان نزدیک بوده یا به قول دیپلمات‌ها با یکدیگر انطباق دارند.

رئیس جمهور روسیه در این دیدار قول داد که هر چه در توان دارد برای عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای انجام دهد. پوتین گفت: آخرین تشریفات باقی مانده و ایران به این سازمان بین‌المللی بزرگ، مهم و مقتدر خواهد پیوست و همگی ما از این موضوع بسیار خوشحالیم.

رئیس جمهور کشرمان نیز در این دیدار گفت: ایران تحریم‌ها علیه روسیه را به هیچ عنوان قبول ندارد و به رسمیت نمی‌شناسد و ارتباط تجاری و اقتصادی خود را با روسیه توسعه خواهیم داد.

رئیسی ضمن تشکر از حمایت روسیه جهت عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای گفت: روابط ما عادی نیست، بلکه ماهیت استراتژیک دارد. اراده ایران بر توسعه روابط راهبردی با روسیه در همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، تجاری، هوا و فضا هست.

او با اشاره به دیدار ولادیمیرپوتین با رهبر معظم انقلاب اسلامی افزود: نکات و محورهای راهبردی رهبر انقلاب مطرح کردند که دنبال تحقق آن خواهیم بود.

رئیس جمهور کشورمان ضمن تشکر از روسیه به خاطر حمایت از ایران برای عضویت در اتحادیه اروسیا و بریکس گفت: همکاری ما در سازمان همکاری شانگهای و ارتباط جمهوری اسلامی با اعضای این سازمان می‌تواند در جهت توسعه اقتصادی برای ایران و توسعه منطقه کمک به سزایی داشته باشد.

رئیسی تأکید کرد که با پیگیری کمیسیون مشترک دو کشور، تفاهمات و توافقات بین دو کشور زودتر اجرایی و عملیاتی شود.

رئیس جمهور با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: آمریکا تصور می‌کند هر کشوری را که تحریم کند،‌ آن کشور دیگر متوقف می‌شود و فهم و درک آنها در این قضیه خطاست. آمریکا سال‌هاست ایران را تحریم کرده اما ملت بزرگ ایران تحریم و تهدیدها را برای خود به عنوان یک فرصت در رشد و پیشرفت تلقی کرده است. جمهوری اسلامی ایران تحریم‌ها علیه روسیه را به هیچ عنوان قبول ندارد و این تحریم‌ها را به رسمیت نمی‌شناسیم و ارتباط تجاری و اقتصادی خود را با روسیه توسعه خواهیم داد. ارتباط کشورهایی که توسط آمریکا تحریم شده‌اند با یکدیگر، می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند و روز به روز آنها را حتی قوی‌تر کند.


نورنیوز
اخبار مرتبط
رئیسی: مطالبه تضمین پایدار با توجه به بدعهدی غربی‌ها، حق ایران است
در گفتگو با الجزیره انگلیسی؛

رئیسی: مطالبه تضمین پایدار با توجه به بدعهدی غربی‌ها، حق ایران است

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه «تضمین‌های غرب باید برای جمهوری اسلامی اطمینان‌بخش باشد»، گفت: شما باید به جمهوری اسلامی حق بدهید که تضمین بخواهد، چون ...

رئیسی: رفع تحریم‌ها علیه ایران باید با ضمانت همراه باشد
در گفتگو با الجزیره؛

رئیسی: رفع تحریم‌ها علیه ایران باید با ضمانت همراه باشد

آیت‌الله رئیسی در گفتگو با شبکه خبری الجزیره بر این موضع تأکید کرد که رفع تحریم‌ها علیه ایران باید با ضمانت همراه باشد.

دیدار روسای جمهور ایران و چین + فیلم
در حاشیه نشست شانگهای صورت گرفت؛

دیدار روسای جمهور ایران و چین + فیلم

رئیس‌جمهور کشورمان در حاشیه نشست سازمان همکاری‌های شانگهای با «شی جین‌پینگ» همتای چینی خود دیدار کرد.

رئیسی: ایران آماده مبادله دستاوردها با قرقیزستان است
در دیدار با رئیس جمهور قزقیزستان؛

رئیسی: ایران آماده مبادله دستاوردها با قرقیزستان است

آیت‌الله رئیسی با اشاره به پیشرفت‌های گسترده علمی و فناوری جمهوری اسلامی ایران با وجود اعمال تحریم‌های گسترده، گفت: ایران آمادگی دارد برای بهره‌مندی ...

رئیس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با پاکستان حد و مرزی قائل نیست
در دیدار با نخست‌ وزیر پاکستان؛

رئیس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با پاکستان حد و مرزی قائل نیست

رئیس جمهور با مهم توصیف کردن روابط تهران و اسلام آباد، گفت: ایران برای گسترش روابط با پاکستان حد و مرزی قائل نیست.

سند عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌‌های شانگهای به امضا رسید
با اعلام وزیر امور خارجه؛

سند عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌‌های شانگهای به امضا رسید

شب گذشته در جریان دیدار دبیرکل سازمان همکاری شانگهای با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان سند یادداشت تعهدات یا ترتیبات الحاق جمهوری ...

رئیسی: حجم تبادلات تجاری تهران و تاشکند در گام اول می‌تواند 3 تا 4 برابر شود

رئیسی: حجم تبادلات تجاری تهران و تاشکند در گام اول می‌تواند 3 تا 4 برابر شود

رئیس‌جمهور با بیان اینکه با اراده موجود در مسئولین دو کشور، حجم تبادلات تجاری طرفین می‌تواند در گام اول از 500 میلیون دلار فعلی 3 تا 4 برابر افزایش ...

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.