شناسه خبر : 107888
تاریخ انتشار :
وزیر دفاع یمن: اجازه غارت نفت و گازمان را نمی‌دهیم

وزیر دفاع یمن: اجازه غارت نفت و گازمان را نمی‌دهیم

پس از انتشار گزارش‌های متعدد درباره غارت نفت یمن توسط ائتلاف سعودی، وزیر دفاع صنعاء هشدار داد که ارتش این کشور آماده است در زمانی که رهبر انصارالله آن را تعیین می‌کند، به دشمن پاسخ دهد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «محمد ناصر العاطفی»، وزیر دفاع یمن روز گذشته، در جریان افتتاح دانشکده پزشکی و علوم بهداشتی نیروهای مسلح یمن در صنعاء به ائتلاف سعودی هشدار داد.

سرلشکر محمد ناصر العاطفی در این مراسم اظهار کرد: لجبازی و گستاخی ائتلاف متجاوزان آمریکایی، سعودی و اماراتی علی‌رغم فاز سوم آتش‌بس، بیش از هر زمان دیگری مقاصد و کینه پنهان این کشورها علیه یمن، یکپارچگی این کشور و چشم‌ طمع استعمارگران غربی به منابع یمن و موقعیت راهبردی این کشور را نشان می‌دهد.

وزیر دفاع یمن در بخش دیگری بیان کرد: «ما کاملا از نقشه‌های اشغالگران و رقابت آن‌ها برای تسلط بر تأسیسات نفتی و گازی استان‌های شرقی کشورمان آگاه هستیم و اطلاعات کاملی درباره سرقت‌های برنامه‌ریزی‌شده نفت یمن داریم.»

او در ادامه با تأکید بر اینکه نیروهای مسلح یمن قادر به محافظت از منابع مردم این کشور هستند، تصریح کرد که ارتش یمن برای پاسخ به غارتگران آماده است در زمانی که رهبر انصارالله آن را مشخص می‌کند، علیه دشمن اقدام کند.

سرلشکر العاطفی همچنین به توسعه توانمندی‌های نظامی نیروهای مسلح یمن اشاره کرد و گفت چشم‌ انتظاری برای شکسته شدن اراده ملت یمن انتظار برای یک امر محال است زیرا مردم یمن به حمایت‌های الهی ایمان دارند.

منابع یمنی طی هفته‌های گذشته بارها از غارت نفت این کشور توسط ائتلاف سعودی خبر داده‌اند.


خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت