آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107852
تاریخ انتشار :
لاپید: نتانیاهو ما را به عقب خواهد برد/ مقامات صهیونیست نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار دادند
افزایش شکاف میان احزاب رژیم صهیونیستی؛

لاپید: نتانیاهو ما را به عقب خواهد برد/ مقامات صهیونیست نسبت به وقوع جنگ داخلی هشدار دادند

با افزایش شکاف‌ها میان احزاب رژیم صهیونیستی، این بار یائیر لاپید، نخست وزیر موقت این رژیم به شدت از اقدامات بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسبق و رهبر حزب لیکود انتقاد کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: حزب «یائیر لاپید»، نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی به نام «یش عتید» در یک نظرسنجی در سرزمین‌های اشغالی توانست در کسب کرسی‌ها در انتخابات آینده کِنِسِت (پارلمان) رژیم صهیونیستی رکورد شکنی کند. لاپید که رهبری حزب «یش عتید» را بر عهده دارد، از این فرصت استفاده و به دشمن سرسخت خود یعنی «بنیامین نتانیاهو»، رهبر حزب «لیکود» حمله کرد.

لاپید برای اولین بار از توافق نتانیاهو با احزاب «حریدی» به شدت انتقاد کرد، زیرا نتانیاهو به آن احزاب مذهبی صهیونیستی تعهد داده است که از موسساتی که موضوعات اساسی درسی را تدریس نکنند، حمایت مالی کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت که تلاش نتانیاهو برای فروش آینده کودکان این رژیم در مقابل یک معامله سیاسی نشان دهنده عدم‌ ادراک و عدم مسئولیت او است. او گفت: «نتانیاهو نخواهد توانست ما را به عقب ببرد و ما او را متوقف خواهیم کرد».

حزب لیکود در واکنش به اظهارات یائیر لاپید اعلام کرد که این اظهارات دروغ است و به تدریس موضوعات اساسی درسی هیچ آسیبی نخواهد رسید و وضعیت موجود به همین شکل باقی خواهد ماند.

بر اساس این گزارش، احزاب صهیونیستی آماده برگزاری بیست و پنجمین دور انتخابات کِنِسِت هستند، در حالی که اختلافات و شکاف‌های زیادی در داخل سرزمین‌های اشغالی به‌وجود آمده و «رونین بار»، رئیس شاباک نسبت به این اختلافات هشدار داده است.

دو روز پیش نیز رونن بار رئیس دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به شاباک در سخنانی با اذعان به وجود اختلافات و شکاف میان صهیونیست‌ها، این شکاف و اختلافات را پیچیده‌ترین چالش این رژیم خواند.

رونن بار اذعان کرد که این شکاف عمیق، روز به روز درحال عمیق‌تر شدن است و همین مسأله پیچیده‌ترین چالش پیش روی رژیم اشغالگر به شمار می‌رود. او در ادامه افزود که بی‌ثباتی سیاسی و اختلافات داخلی دشمنان رژیم صهیونیستی را به انجام عملیات علیه این رژیم ترغیب کرده است. رئیس شاباک همچنین گفت که «انسجام» میان صهیونیست‌ها تضعیف شده و همین مسأله تشدید عملیات‌ها علیه رژیم صهیونیستی را به همراه داشته است.

او ادامه داد: دشمنان ما معتقد هستند که انسجام ما تضعیف شده و این موضوع بیش از هر چیز دیگری موجب نگرانی ما شده است.

اخیرا نیز «بنی گانتس»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با اذعان به گسل‌ها و شکاف‌های داخلی و بحران عمیق سیاسی در این رژیم به دیگر سران و احزاب صهیونیست هشدار داد که تعمیق شکاف در درون «اسرائیل» به جنگ داخلی منجر می‌شود.

گانتس در یک برنامه انتخاباتی نسبت به پیچیدگی وضعیت سیاسی داخلی این رژیم به صهیونیست‌ها هشدار داد و گفت: هرکس در مسیر تعمیق شکاف موجود در "اسرائیل" گام بردارد به بروز یک جنگ داخلی کمک خواهد کرد.

او درباره وضعیت نابسامان داخلی این رژیم و در چارچوب رقابت‌های سیاسی برای انتخابات پارلمانی پیش روی این رژیم افزود: واقعیت سیاسی در «اسرائیل» پیچیده است و سه احتمال فراروی ما هست. نخست، تشکیل یک کابینه راست‌گرای نژادپرست به ریاست بنیامین نتانیاهو که مهر پایانی بر دموکراسی ما خواهد بود. دوم، تکرار انتخابات برای ششمین بار و سوم، انتخاب من و موفق شدن در تشکیل یک کابینه باثبات و نظامی.

«لیئور أکرمان»، افسر سابق دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی موسوم به شاباک سی‌ام مردادماه ۱۴۰۱ با اشاره به نابسامانی‌های داخلی گسترده و مزمن این رژیم گفت که بی‌ثباتی سیاسی کنونی در آینده ادامه خواهد یافت و هیچ افق روشنی وجود ندارد.

أکرمان با انتشار مقاله‌ای در روزنامه صهیونیستی «معاریو» نوشت که وجود "دموکراسی" در رژیم اسرائیل "یک توهم" است و صهیونیست‌ها طی چند دهه گذشته با توجه به وضعیت فاجعه آمیز سیاسی این رژیم با "توهم دمکراسی زندگی می‌‎کنند".

این افسر سابق رژیم اسرائیل به وجود "بی ثباتی و گسترش فساد" در درون رژیم اسرائیل اذعان کرد و نسبت به امکان گشایش در بحران سیاسی کنونی این رژیم و اینکه یکی از اردوگاه‌های سیاسی بتواند با دستیابی به اکثریت کرسی‌های پارلمان، کابینه آتی پایداری را تشکیل دهد، ابراز بدبینی کرد.

او در این ارتباط گفت: نتایج پنجمین مبارزه انتخاباتی آتی با موارد قبلی تفاوتی نخواهد داشت و با این اوصاف، اسرائیلی‌ها ظرف سه سال آینده ششمین مبارزه انتخاباتی را هم پیش رو خواهند داشت و همچنان صحنه سیاست با بحران سیاسی همراه خواهد بود و هیچ افق روشنی برای حل و فصل امور نخواهیم داشت.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.