آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107845
تاریخ انتشار :
رئیسی: عضویت ایران در شانگهای قطعی می‌شود
پیش از سفر به ازبکستان؛

رئیسی: عضویت ایران در شانگهای قطعی می‌شود

رئیس‌جمهور گفت: ایران در اجلاس گذشته عضویتش در شانگهای تأیید شد و لازم بود در این مدت زمان ، اسنادی که در سازمان وجود دارد مورد بررسی وزارت خارجه و بخش حقوقی قرار بگیرد که به تصویب دولت رسید.

نورنیوز - گروه سیاست: رئیس‌جمهور پیش از سفر به ازبکستان هدف این از این سفر را تقویت سیاست همسایگی خواند.

رئیسی در فرودگاه مهرآباد قبل از سفر به ازبکستان ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی گفت: این سفر با دعوت رئیس جمهور ازبکستان انجام‌ می‌شود، این سفر به منظور دیدارهای دوجانبه رسمی و هم برای شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری های شانگهای است. 

او در ادامه افزود: تقویت سیاست همسایگی و تقویت همگرایی و پیوستگی بخشیدن به چند جانبه گرایی هدف سفر است؛ ما در سیاست همسایگی توانستیم اعتماد سیاسی متقابل را تقویت کنیم و در گام دوم دنبال می‌کنیم نقش جمهوری اسلامی ایران و حضور فعالش را درمنطقه به نحوی که  با زیر ساخت‌هایی که در آسیا و کشور های همسایه وجود دارد و قدرت و توان اقتصادی و نظام‌پولی و بانکی و همه ظرفیت‌هایی که در منطقه وجود دارد، بتوانیم بهترین استفاده را در جهت منافع ملت ایران داشته باشیم 

رئیس‌جمهور با یبان اینکه روابط ایران و ازبکستان روابط خوبی است ادامه داد: این‌میزان ازروابط در مبادلات تجاری کافی نیست‌ اکنون‌ مرز ۵۰۰‌ میلیون دلار حجم مبادلات تجاری دو کشور است که در این سه دهه اخیر به بالاترین سطح رسیده است. از نظر مسئولین ازبکستان و وزارت خارجه ایران این‌ میزان کافی نیست و باید افزایش یابد. 

رئیسی خاطرنشان کرد: ما روابط خود با ازبکستان را در مسائل تجاری و اقتصادی و ترانزیت و حمل و نقل و در حوزه‌های فرهنگی‌ می‌توانیم ارتقاء دهیم . ایران نقش خوبی می‌تواند در این حوزه داشته باشد ، تفاهم‌نامه‌هایی در این سفر تهیه شده است که در این دیدار دو جانبه این تفاهم‌نامه‌ها به امضای دو طرف می‌رسد . 

رئیس‌جمهور گفت: ایران در اجلاس گذشته عضویتش در شانگهای تأیید شد و لازم بود در این مدت زمان ، اسنادی که در سازمان وجود دارد مورد بررسی وزارت خارجه و بخش حقوقی قرار بگیرد که به تصویب دولت رسید و مراحل قانونی خود را طی می‌کند.

رئیسی اظهار کرد: از اقدامات‌مهم در این اجلاس قطعی شدن این اسناد است و مسیر حقوقی که باید این استاد طی کند را پیگیری می‌کنیم. از اقداماتی‌ که در این سفر در حاشیه اجلاس شانگهای صورت می‌گیرد دیداری است که باسران‌ کشورهای شرکت کننده در اجلاس برنامه‌ریزی شده است، این دیدارها به توسعه روابط ایران با کشورهای منطقه کمک می‌کند و درمذاکرات به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی و دوجانبه اشاره می‌کنیم تا نقش ایران در منطق و جهان بیش از گدشته شود. 

رئیس جمهور کشورمان ادامه داد: امیدوارم این سفر در راستای سفرهایی که با کشورهای همسایه داریم‌ گامی در جهت توسعه  ایران با کشورهای منطقه باشد.
 


نورنیوز
اخبار مرتبط
لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای تصویب شد

لایحه الحاق ایران به سازمان همکاری شانگهای تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای را تصویب کردند.

سند عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌‌های شانگهای به امضا رسید
با اعلام وزیر امور خارجه؛

سند عضویت دائم ایران در سازمان همکاری‌‌های شانگهای به امضا رسید

شب گذشته در جریان دیدار دبیرکل سازمان همکاری شانگهای با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان سند یادداشت تعهدات یا ترتیبات الحاق جمهوری ...

استقبال نخست وزیر ازبکستان از رئیس جمهور در سمرقند+ فیلم

استقبال نخست وزیر ازبکستان از رئیس جمهور در سمرقند+ فیلم

رئیس جمهور اسلامی ایران که به دعوت رسمی همتای ازبکی خود عازم این کشور شده بود، دقایقی قبل وارد سمرقند شد و مورد استقبال نخست وزیر ازبکستان قرار گرفت.

رئیس دفتر ریاست جمهوری: رئیسی به نیویورک سفر می‌کند

رئیس دفتر ریاست جمهوری: رئیسی به نیویورک سفر می‌کند

غلام‌حسین اسماعیلی گفت: رئیس‌ جمهور قصد سفر به نیویورک را دارد و در زمان مشخص نسبت به جزئیات آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

بهادری‌جهرمی: لایحه «الحاق دولت به سازمان همکاری شانگهای» تقدیم مجلس شد

بهادری‌جهرمی: لایحه «الحاق دولت به سازمان همکاری شانگهای» تقدیم مجلس شد

سخنگوی دولت در صفحه شخصی خود نوشت: لایحه «الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به سازمان همکاری شانگهای» پس از تصویب در دولت، جهت طی تشریفات قانونی تقدیم ...

رئیس جمهور چهارشنبه به ازبکستان سفر می‌کند
به دعوت همتای ازبکستانی؛

رئیس جمهور چهارشنبه به ازبکستان سفر می‌کند

رئیس جمهور چهارشنبه این هفته در صدر هیأتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی کشورمان به ازبکستان سفر خواهد کرد.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.