آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107833
تاریخ انتشار :
گاردین: اروپا از تعیین سقف قیمت برای گاز روسیه عقب‌نشینی کرد

گاردین: اروپا از تعیین سقف قیمت برای گاز روسیه عقب‌نشینی کرد

روزنامه انگلیسی گاردین مدعی شده است که به سندی دست یافته که نشان می‌دهد اتحادیه اروپا به علت اختلاف‌های درونی از طرح اعمال تعیین سقف قیمت برای گاز صادراتی روسیه، عقب‌نشینی کرده است.

نورنیوز - گروه اقتصاد: روزنامه گاردین انگلیس مدعی شده است که به پیش‌‌نویس سندی از اتحادیه اروپا دست یافته که نشان می‌دهد این اتحادیه از تعیین سقف قیمت برای گاز روسیه عقب‌نشینی کرده است.

بر اساس این گزارش، پس از اینکه هفته پیش اعضای اتحادیه اروپا نتوانستند درباره اعمال محدودیت بر صادرات گاز روسیه به توافق برسند، این سند نشان می‌دهد قرار نیست هیچ محدودیتی بر قیمت گاز روسیه و واردات آن اعمال شود و در عوض بر اعمال مالیات‌های سنگین بر سود «اضافی» شرکت‌های انرژی اروپا تأکید شده است.

«اورسولا فون درلاین»، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه درباره وضعیت سالانه اتحادیه سخنرانی خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود در جریان این سخنرانی، برنامه اتحادیه اروپا برای نحوه مقابله با افزایش جهشی قیمت‌های برق و گاز (سند مذکور) را اعلام و منتشر کند.

آن‌گونه که گاردین نوشته، متن نهایی این سند شاید تغییر کند، اما این پیش‌نویس، شک و تردید کمیسیون اتحادیه اروپا درباره کسب حمایت کافی اعضای اتحادیه اروپا جهت تعیین سقف قیمت برای گاز روسیه را نشان می‌دهد که پاسخی است به آنچه که «تبدیل انرژی به سلاح توسط روسیه» نامیده می‌شود.

اعضای اتحادیه اروپا از جمله مجارستان، چک اسلواکی و اتریش که بخش زیادی از گاز وارداتی آنها از روسیه است، مخالف تعیین سقف قیمت برای گاز روسیه هستند، زیرا این نگرانی را دارند که این اقدام باعث می‌شود که روسیه صادرات گاز به این کشورها را به صورت کامل قطع کند و اقتصاد این کشورها وارد رکود شود.

در مقابل ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز گفته است که اگر اتحادیه اروپا طرح تعیین سقف قیمت برای گاز روسیه را اجرایی کند، صادرات گاز به اروپا را قطع می‌کند.


مهر
اخبار مرتبط
قطر هم به درخواست گاز اروپا پاسخ منفی داد

قطر هم به درخواست گاز اروپا پاسخ منفی داد

وزیر انرژی قطر جایگزین کردن سریع عرضه گاز روسیه به اروپا را امری غیرممکن خواند.

صدراعظم آلمان: شرایط سختی را سپری می‌کنیم

صدراعظم آلمان: شرایط سختی را سپری می‌کنیم

صدراعظم آلمان در تازه ترین اظهارات خود درباره بحران اقتصادی و انرژی در اتحادیه اروپا گفت: ما روزهای سختی را پشت سر می‌گذاریم اما فکر نمی‌کنم ...

صبر تا بهار؛ نسخه جدید سران غرب برای اروپای بحران‌زده
نورنیوز بررسی کرد؛

صبر تا بهار؛ نسخه جدید سران غرب برای اروپای بحران‌زده

رفتارهای جنگ‌طلبانه سران غرب در حالی وضعیت بحرانی را به مردم این قاره تحمیل کرده است که برخی مواضع مطرح شده از سوی افرادی همچون بورل مسئول سیاست ...

فلاکت اروپایی و جشن آمریکایی!
نورنیوز بررسی کرد؛

فلاکت اروپایی و جشن آمریکایی!

فلاکت کنونی مردم اروپا خبر خوبی برای سیاستمداران آمریکایی است، چه، در شرایط فعلی می‌توانند با تامین گاز مورد نیاز اروپا مشکلات اقتصادی آمریکا را کاهش ...

رکوردزنی پنج برابری قیمت برق در اروپا و بازاریابی آمریکایی!
نور ویدئو؛

رکوردزنی پنج برابری قیمت برق در اروپا و بازاریابی آمریکایی!

دولت‌های اروپایی به جای تدبیر برای حل این معضل، نه تنها همچنان با دنباله‌روی از جنگ‌طلبی‌های آمریکا توجهی به مشکلات پیش آمده ندارند، بلکه در ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.