آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107724
تاریخ انتشار :
کنعانی: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است

کنعانی: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است که می‌تواند قوی‌تر و بلیغ تر از گذشته، باورها و آرمان‌های انسانی مردم را به بهترین شکل در منظر جهانیان به تصویر کشد.

نورنیوز - گروه سیاست: ناصر کنعانی در حساب کاربری خود در اینستاگرام به مناسبت روز ملی سینما، نوشت: سینما، دریچه‌ای هنرمندانه برای گفتگوی مردم یک کشور و ملت‌های جهان با یکدیگر است. «هنر هفتم» یکی از اثرگذارترین هنر‌های ارتباط گیری و گفتمان بین مردمی است.

او تصریح کرد: امروزه جایگاه سینما و سینماگران جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی، جایگاهی بلند و قابل احترام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است که می‌تواند قوی‌تر و بلیغ‌تر از گذشته، باور‌ها و آرمان‌های انسانی، اخلاقی، دینی، مذهبی و انقلابی مردم ایران را به بهترین شکل در منظر جهانیان به تصویر کشد.

کنعانی در ادامه مطلب خود آورده است: امیدواریم با زحمات و تلاش‌های سینماگران متعهد و دغدغه‌مند کشورمان، سینمای جهان هر روز قوی‌تر و هنرمندانه‌تر از دیروز شاهد هنرنماییِ آثار خلاقانه با موضوعات ایران فرهنگی، مقاومت و ایستادگی ملت ایران برای حفظ اصالت، عزت و کرامت خود در برابر نظام سلطه سیاسی و فرهنگی و تصویرگری نگاه اصیل انسانی، اخلاقی و اسلامی خود باشد.

او اظهار کرد: نام و یاد بزرگان سینمای ایران که امروز با آثار درخشان خود در میان ملت ایران و سایر ملت‌های جهان، جاودان مانده‌اند را گرامی داشته و برای همه چهره‌های ماندگار هنر هفتم آرزوی سلامتی و سعادت دارم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان مطلب خود نوشت: مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، هنر هفتم را زبانی گویا و جهانی برای تبیین گفتمان فرهنگی - تمدنی ایران اسلامی دانسته و برای کمک به تجلی بیشتر آن همچنان در کنار سینماگران هنرمندمان است.


 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.