آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107724
تاریخ انتشار :
کنعانی: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است

کنعانی: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است که می‌تواند قوی‌تر و بلیغ تر از گذشته، باورها و آرمان‌های انسانی مردم را به بهترین شکل در منظر جهانیان به تصویر کشد.

نورنیوز - گروه سیاست: ناصر کنعانی در حساب کاربری خود در اینستاگرام به مناسبت روز ملی سینما، نوشت: سینما، دریچه‌ای هنرمندانه برای گفتگوی مردم یک کشور و ملت‌های جهان با یکدیگر است. «هنر هفتم» یکی از اثرگذارترین هنر‌های ارتباط گیری و گفتمان بین مردمی است.

او تصریح کرد: امروزه جایگاه سینما و سینماگران جمهوری اسلامی ایران در عرصه جهانی، جایگاهی بلند و قابل احترام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تأکید کرد: سینما ابزار قدرتمند دیپلماسی عمومی کشورمان است که می‌تواند قوی‌تر و بلیغ‌تر از گذشته، باور‌ها و آرمان‌های انسانی، اخلاقی، دینی، مذهبی و انقلابی مردم ایران را به بهترین شکل در منظر جهانیان به تصویر کشد.

کنعانی در ادامه مطلب خود آورده است: امیدواریم با زحمات و تلاش‌های سینماگران متعهد و دغدغه‌مند کشورمان، سینمای جهان هر روز قوی‌تر و هنرمندانه‌تر از دیروز شاهد هنرنماییِ آثار خلاقانه با موضوعات ایران فرهنگی، مقاومت و ایستادگی ملت ایران برای حفظ اصالت، عزت و کرامت خود در برابر نظام سلطه سیاسی و فرهنگی و تصویرگری نگاه اصیل انسانی، اخلاقی و اسلامی خود باشد.

او اظهار کرد: نام و یاد بزرگان سینمای ایران که امروز با آثار درخشان خود در میان ملت ایران و سایر ملت‌های جهان، جاودان مانده‌اند را گرامی داشته و برای همه چهره‌های ماندگار هنر هفتم آرزوی سلامتی و سعادت دارم.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان مطلب خود نوشت: مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، هنر هفتم را زبانی گویا و جهانی برای تبیین گفتمان فرهنگی - تمدنی ایران اسلامی دانسته و برای کمک به تجلی بیشتر آن همچنان در کنار سینماگران هنرمندمان است.


 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.