شناسه خبر : 107717
تاریخ انتشار :
آلمان: تعداد بی‌خانمان‌ها در پاییز و زمستان افزایش خواهد یافت

آلمان: تعداد بی‌خانمان‌ها در پاییز و زمستان افزایش خواهد یافت

رئیس جمهور آلمان روز یکشنبه هشدار داد که ممکن است در زمستان امسال افراد بیشتری در این کشور اروپایی بی‌خانمان شوند.

نورنیوز - گروه اقتصاد: «فرانک والتر اشتاین مایر»، رئیس جمهور آلمان روز یکشنبه هشدار داد که ممکن است در زمستان امسال افراد بیشتری در این کشور اروپایی بی‌خانمان شوند. این مقام آلمانی افزایش هزینه‌های زندگی و فشار بر خانواده‌های آسیب‌پذیر را مهمترین عامل افزایش تعداد بی‌خانمان‌ها در کشورش اعلام کرد.

اشتاین مایر این خبر را در کنفرانسی در محل اقامت خود اعلام کرد و گفت: بیش از ۳۰۰ هزار آلمانی خانه ندارند و از این تعداد، ۴۵ هزار نفر نیز مجبورند تا در بدترین شرایط خیابان‌ها بخوابند.

رئیس جمهور آلمان همچنین گفت: بیش از ۳۰۰ هزار نفر رقم بسیار بزرگی است! و اجازه دهید واضح بگوییم که این تعداد ممکن است در ماه‌های آینده افزایش یابد. جنگ و بحران‌های فعلی نیز ممکن است تعداد بی‌خانمان‌ها در پاییز و زمستان را افزایش دهد.

اشتاین مایر گفت که مشکل بی‌خانمانی در زمان بحران فعلی حادتر از همیشه است.

آلمان و دیگر کشورهای اروپایی از تورم سرسام آور و قیمت‌های گران انرژی ناشی از تحریم علیه روسیه پس از جنگ اوکراین رنج می‌برند. در نتیجه تحریم‌ها علیه روسیه، قیمت گاز و قبوض انرژی در کشورهای اروپایی به طرز بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و این وضعیت فشار فزاینده‌ای را روی شهروندان آلمانی و اروپایی وارد می‌کند.

ماه گذشته اعلام شد که تورم در کشورهای اروپایی که از ارز یورو استفاده می‌کنند رکورد جدیدی را ثبت کرد. بر اساس اعدادی که توسط آژانس آمار اتحادیه اروپا منتشر شده، تورم سالانه در ۱۹ کشور منطقه یورو در ژوئیه به ۸.۹ درصد افزایش یافته است. این میزان تورم در منطقه یورو از سال ۱۹۹۷ بی سابقه است. بانک مرکزی اروپا برای توقف تورم فعلی طی دو هفته گذشته برای اولین بار در ۱۱ سال گذشته نرخ‌های بهره را افزایش داد تا قیمت‌ها کاهش یابد.در همین حال، قیمت انرژی در مدت مشابه در منطقه یورو ۳۹.۷ درصد افزایش یافت که تنها اندکی کمتر از یک ماه قبل از آن در ماه ژوئن است.

«برت کولین»، اقتصاددان ارشد منطقه یورو در بانک ING گفته است که هیچ نشانه قریب‌الوقوعی از کاهش نرخ تورم در منطقه یورو دیده نمی‌شود.

حتی کاهش ورودی گاز به اروپا در این هفته از طریق خط لوله اصلی به آلمان، نورد استریم ۱، نگرانی‌ها را در مورد قطع کامل عرضه گاز توسط کرملین افزایش داده است.

بانک مرکزی اروپا افزایش نرخ بهره‌ها را برای کاهش تورم آغاز کرده است و انتظار دارد در ماه سپتامبر نیز شاهد افزایش مجدد نرخ بهره‌ها باشیم.


اسپوتنیک
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت