آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 107632
تاریخ انتشار :
«آپارات گیم» تعطیل نشد

«آپارات گیم» تعطیل نشد

درحالی‌که گیمرها (بازی‌بازها) نسبت تعطیلی پلتفرم ایرانی بازی زنده اظهار نگرانی می‌کردند، آپارات‌گیم اعلام کرد فعلاً تصمیم تعطیلی این سرویس به تعویق افتاده است و این سرویس همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: این تصمیم پس از آن گرفته شد که مرکز ملی فضای مجازی در اطلاعیه‌ای از این سرویس خواست جهت حفظ حقوق عامه کاربران فضای مجازی، تا زمان بررسی اختلافات تصمیم خود را برای تعطیلی به تعویق بیندازد.

مالک آپارات از تصمیم خود برای خاموشی سرویس آپارات گیم در روز جمعه، ۱۸ شهریور خبر داده بود، ولی «صباایده» در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آپارات گیم فعلاً به کار خود ادامه می‌دهد.

حمایت از بسترهای تولید و نشر محتوا و سکوهای داخلی

روابط عمومی مرکز ملی فضای مجازی روز گذشته (۱۸ شهریور) در اطلاعیه‌ای نوشت موضوع اختلاف حوزه پخش زنده کاربرمحور و سرویس آپارات گیم، در کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این مرکز در درخواست خود برای حمایت از بسترهای تولید و نشر محتوا و پلتفرم‌های داخلی، بر التزام به سند راهبردی فضای مجازی تأکید کرد.

در این اطلاعیه آمده است: مرکز ملی فضای مجازی در سال مزین به شعار تولید دانش بنیان، ضمن تأکید بر التزام به سند راهبردی فضای مجازی و پرهیز از اتخاذ تصمیمات خارج از این راهبرد کلان، از همگان می‌خواهد به حمایت از بسترهای تولید و نشر محتوا و سکوهای داخلی بپردازند. همچنین با تأکید بر اصل نظارت دقیق بر انتشار محتوا و لزوم پایبندی به قوانین اصرار دارد تا شرکت صباایده ارائه‌دهنده سرویس آپارات گیم جهت حفظ حقوق عامه کاربران فضای مجازی تا زمان بررسی موضوعات اختلافی و حصول نتیجه، تصمیم خود برای تعطیلی این سرویس را به تعویق انداخته و به خدمت‌رسانی به کاربران تداوم بخشد.

تصمیم تعطیلی تعلیق شد

در پی این اطلاعیه آپارات گیم در اطلاعیه‌ای خبر داد فعلاً تصمیم تعطیلی این سرویس به تعلیق درآمده است. در این اطلاعیه آمده که با توجه به اصرار مرکز ملی فضای مجازی در خصوص به تعویق انداختن تصمیم تعطیلی سرویس آپارات گیم تا زمان حصول نتیجه و رسیدگی به اختلاف تنظیم‌گری در حوزه پخش زنده کاربرمحور، این سرویس همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

هفته گذشته مالک آپارات در پیامی ویدئویی خبر از تعطیلی سرویس آپارات‌گیم داد و گفت: خسته شده‌‎ایم و می‌خواهیم نوع مواجهه خود را با این چالش تغییر دهیم. این میدان را به خودشان واگذار می‌کنیم. می‌توانند روی تلوبیون سرویس استریمینگ راه‌اندازی کنند.

ساترا: صرفاً تذکر دادیم

پس از آن ساترا هم در بیانیه‌ای به خبر تعطیلی آپارات گیم واکنش نشان داد و تأکید کرد، هرچند سرویس بازی آپارات اصولاً بدون اخذ مجوز از ساترا تشکیل شده است، اما به احترام کاربران برای تعطیلی این سرویس، به آپارات نامه‌ای ابلاغ نکرده و صرفاً به تذکراتی برای سالم‌سازی محیط مذکور بسنده کرده است.

سرویس آپارات‌گیم از سال ۱۳۹۶ شروع به کار کرده و حدود ۸۰ هزار کاربر دارد.

آپارات گیم بزرگترین سرویس پخش زنده در بستر آنلاین برای گیمرها (بازی‌بازها) و دوستداران بازی کشور است که با شعار حامی استریمرهای ایران شروع به فعالیت کرده است. هدف اصلی آپارات گیم، فراهم کردن بستری در جهت کمک به پیشرفت فرهنگ استریم در کشور است.. 


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.