آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 106545
تاریخ انتشار :
قاسمی: یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خودمالکی ساخته می‌شود

قاسمی: یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خودمالکی ساخته می‌شود

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن در برخی از استان‌ها پیشرفت خوبی داشته‌ایم، تأکید کرد: در بحث خود مالکی که زمین از خود مردم است با تخصیص وام و پروانه ساخت مردم خودشان خانه می‌سازند و امیدواریم طی چهار سال بیش از یک میلیون و 600 هزار واحد مسکونی خود مالکی ساخته شود.

نورنیوز - گروه اقتصاد: «رستم قاسمی» در مراسم تکریم و معارفه معاون مسکن و ساختمان این وزارتخانه، با اشاره به اهمیت مسأله تأمین مسکن در دوره‌های مختلف بعد از انقلاب، و تشریح وضعیت دوره فعلی، گفت: بیش از ۵۰ درصد درآمد خانوار صرف مسکن می‌شود و ادامه این روند معضل خواهد بود که باید تولید مسکن در کشور افزایش پیدا کند. البته ما نه ناامید هستیم و نه می‌گوییم نمی‌شود، بلکه حتماً می‌گوییم شدنی است.

قاسمی ضمن تقدیر از تلاش‌های «محمود محمودزاده»، معاون پیشین مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به خصوص طی یک سال گذشته، اضافه کرد: در حدود یک سال گذشته انصافاً کارهای زیربنایی خوبی صورت گرفته است تا ریل آماده شود. الان قطار ساخت مسکن روی ریل است و خوب هم به پیش می‌رود.

وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به قانون جهش تولید مسکن، گفت: مواردی از این قانون که مربوط به اعتبارات صندوق ملی مسکن بود محقق و اجرایی نشده که با محقق نشدن آن تحقق وعده ساخت سالی یک میلیون مسکن با دشواری همراه است.

او افزود: ما با مشکلاتی در حوزه مسکن مواجه هستیم؛ اما مشکلات حتماً قابل حل است و شخص رئیس جمهوری نیز پای کار آمده‌اند و انصافاً بعد از حضور ایشان در وزارتخانه پیگیری‌های خوبی انجام شد.  تجربه مسکن مهر پیش روی ماست که باید از حُسن‌هایش استفاده کنیم و عیب‌هایش را برطرف کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در طرح نهضت ملی مسکن در برخی از استان‌ها پیشرفت خوبی داشته‌ایم، تأکید کرد: در بحث خود مالکی که زمین از خود مردم است با تخصیص وام و پروانه ساخت مردم خودشان خانه می‌سازند و امیدواریم طی چهار سال بیش از یک میلیون و ۶۰۰ واحد مسکونی خود مالکی ساخته شود.

قاسمی با اشاره به اهمیت انبوه‌سازی در ساخت مسکن گفت: باید در بحث انبوه‌سازی روش‌های ساخت را تغییر داده و به سمت صنعتی‌سازی حرکت کنیم.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.