آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 106542
تاریخ انتشار :
رئیس جمهور روسیه: آمریکا برهم زننده نظم اقتصادی جهان است

رئیس جمهور روسیه: آمریکا برهم زننده نظم اقتصادی جهان است

ولادیمیر پوتین روز چهارشنبه در مجمع اقتصادی شرق در شهر «ولادی ووستوک» روسیه گفت: آمریکا نظم اقتصادی جهان را برهم‌زده است. حتی متحدان آمریکا نیز در حال کاهش دارایی‌های دلاری خود هستند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در مجمع اقتصادی شرق که در شهر «ولادی ووستوک» این کشور در حال برگزاری است، سخنرانی کرد.

پوتین در ادامه تصریح کرد: روسیه همواره از منافع ملی خود دفاع می‌کند و به اجرای سیاست‌های مستقل خود ادامه می‌دهد. منزوی کردن روسیه در وضعیت کنونی غیرممکن است و مسکو به تقویت امنیت در بخش صنایع و اقتصاد خود ادامه می‌دهد.

رئیس‌جمهور روسیه افزود: بحران کنونی غذا در جهان  رو به وخامت است. روسیه هرچه در توان داشته در راستای اطمینان از  ارسال غلات اوکراین به کشورهای در معرض بحران غذا، انجام داده است. اما محموله‌های غلات اوکراین به جای کشورهای درحال توسعه در اختیار اروپایی‌ها قرار گرفته است. اکنون اقتصاد در آسیا سریع‌تر از غرب رشد می‌کند و این روند ادامه دار خواهد بود.

پوتین در ادامه سخنرانی خود با اشاره به کارشکنی‌های واشنگتن در فعالیت‌های اقتصادی جهان گفت: آمریکا نظم اقتصادی جهان را برهم‌زده است.

او با اشاره به بحران‌سازی آمریکا و شرکایش در جهان و مواجهه غرب با چالش‌های جدید خاطر نشان کرد: آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا با بحران اجتماعی و اقتصادی روبه‌رو هستند در حالی که رهبران این کشورها نیاز مردمشان را نادیده می‌گیرند. تحریم‌ها علیه روسیه به تعطیلی کسب‌وکارها در اروپا منجر شده است. حتی متحدان آمریکا نیز در حال کاهش دارایی‌های دلاری خود هستند.

«مجمع اقتصادی شرق» از سال ۲۰۱۵ هر ساله و با هدف جذب سرمایه‌گذاران خارجی در روسیه برپا می‌شود. این مجمع بین‌المللی امسال نیز از روزهای گذشته در شهر «ولادی ووستوک» روسیه آغاز شده و تا فردا (۱۴ تا ۱۷ شهریور) ادامه دارد. 


اسپوتنیک
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.