آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 106487
تاریخ انتشار :
چین واکسن استنشاقی کووید-19 را به عنوان دُز یادآور تأیید کرد

چین واکسن استنشاقی کووید-19 را به عنوان دُز یادآور تأیید کرد

اداره ملی محصولات پزشکی چین، مجور تولید اولین واکسن استنشاقی کووید-19 را برای استفاده اضطراری و به عنوان تقویت‌کننده صادر کرد.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: این واکسن استنشاقی حاوی همان موادی است که در نوع تزریقی است اما سیستم افشانه آن را از حالت مایع به شکل اسپری آئروسل درآورده است. واکسن مذکور در شرکت «کن سینو» ساخته شده و فرمول آن مشابه نمونه‌های آمریکایی حاوی بخش‌های ژنتیکی است تا بدن بتواند ویروس را شناسایی کند.

هرچند واکسن‌های مدرنا و فایزر چنین ماده‌ای را به طور مستقیم به بدن منتقل می‌کنند، اما واکسن «کن سینو» از یک نسخه بی آزار ویروس سرماخوردگی برای انتقال داده‌های ژنتیکی درباره ویروس کرونا استفاده می‌کند.

طبق داده‌های گزارش شده به سازمان بهداشت جهانی، محصول شرکت چینی تک دُز است و در جلوگیری از ابتلاء به کرونای شدید ۹۲ درصد و در کل در جلوگیری از ابتلاء به بیماری ۵۸ درصد تأثیرگذار است.

آزمایش‌های بالینی استفاده از واکسن استنشاقی به عنوان بوستر (پس از تزریق یک دُز) نشان داد محصول مذکور به اندازه یک واکسن ۲ دُزی که در سراسر آسیا استفاده می‌شود، تأثیرگذار است.

واکسن استنشاقی قابلیت محافظتی در بخش داخلی بینی و قسمت بالای مسیر تنفسی را تقویت می‌کند، که به طور معمول ویروس از این طرق وارد بدن می‌شود.

پیش از این نیز واکسن‌های استنشاقی دیگر مانندی «فلو میست» عرضه شده‌اند. این واکسن در فصل شیوع آنفلونزا در مطب پزشکان کودکان دیده می‌شود.

واکسن‌های استنشاقی گزینه‌ای غیر تزریقی برای انتقال دارو به کودکان و بزرگسالان هستند اما شواهد مربوط به فصل آنفلونزای قبلی نشان می‌دهد این نوع دارو همیشه سطح کارآمدی نمونه تزریقی را ندارد.

در حال حاضر فقط گذر زمان شواهد کافی برای تأثیرگذاری کافی واکسن‌های استنشاقی کووید ۱۹ به عنوان بوستر فراهم می‌کند تا بتوان آن را به طور گسترده در کشورهای دیگر توزیع کرد.


ایندیپندنت
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.