شناسه خبر : 106380
تاریخ انتشار :
بدهی‌های خارجی ایران 17 درصد کاهش یافت

بدهی‌های خارجی ایران 17 درصد کاهش یافت

میزان بدهی‌های خارجی ایران در پایان تیر ماه 1401 به 7 میلیارد و 173 میلیون دلار رسید که نسبت به پایان سال 1400 بالغ بر 17.3 درصد کاهش داشته است.

نورنیوز - گروه اقتصاد: براساس آخرین آمار بانک مرکزی میزان بدهی خارجی ایران در پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ براساس سررسید اولیه بدهی‌ها ۷ میلیارد و ۱۷۳ میلیون دلار است که ۵ میلیارد و ۴۰۲ میلیون دلار آن بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۷۷۲ میلیون دلار از این میزان بدهی‌های کوتاه مدت است.

این تعهدات بالفعل ایران بر مبنای یورو نیز رقمی بالغ بر ۷ میلیارد و ۲۳ میلیون یورو محاسبه شده که ۵ میلیارد و ۲۸۹ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی‌های میان‌مدت و بلندمدت و یک میلیارد و ۷۳۴ میلیون یورو حجم بدهی‌های کوتاه‌مدت است.

حجم بدهی‌های خارجی ایران در پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰ معادل ۸ میلیارد و ۶۷۵ میلیون دلار بوده است که این آمار حکایت از کاهش حجم بدهی‌های خارجی ایران در چهار ماهه سال ۱۴۰۱ دارد.

لازم به ذکر است که نسبت بدهی‌های خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی رقم پایینی به شمار می‌رود و مقایسه شاخص نسبت بدهی خارجی ایران به تولید ناخالص داخلی با سایر کشور‌ها نشان می‌دهد که ایران در زمره کشور‌هایی است که کمترین میزان بدهی خارجی را در جهان دارد.


ایبنا
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت