آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 105274
تاریخ انتشار :
به گل نشستن یک نفتکش در کانال سوئز تردد را متوقف کرد

به گل نشستن یک نفتکش در کانال سوئز تردد را متوقف کرد

یک نفتکش با پرچم سنگاپور به طول بیش از 250 متر اکنون در عرض کانال در کانال سوئز همانند آنچه که برای کشتی پانامایی Evergiven اتفاق افتاد، به گل نشسته است.

نورنیوز - گروه اقتصاد: پایگاه خبری «قاهره ۲۴» بامداد پنجشنبه به نقل از منابع آگاه از به گل نشستن یک کشتی با پرچم سنگاپور در کانال سوئز مشابه آنچه برای کشتی «اورگیون» (Evergiven) اتفاق افتاد، خبر داد.  

یک نفتکش به طول بیش از ۲۵۰ متر اکنون در عرض کانال در کانال سوئز همانند آنچه که برای کشتی پانامایی Evergiven اتفاق افتاد، به گل نشسته است.  

این منابع با اشاره به اینکه به گل نشستن این نفتکش منجر به توقف کامل حرکت دریایی در کانال سوئز شده است، گفتند که در پشت این نفتکش، کشتی‌های باری در منطقه بالای تونل «شهید احمد حمدی» متوقف شده اند.  

کار شناورسازی این نفتکش توسط سازمان کانال سوئز در حال انجام است تا حرکت حمل و نقل دریایی در این کانال دوباره برقرار شود.

شبکه الجزیره قطر به نقل از منابع خبری مصر گزارش داد که پس از متوقف شدن حمل و نقل دریایی در کانال سوئز به دلیل به گل نشستن نفتکش دریایی با شناور کردن این نفتکش تردد کشتی‌ها در این کانال از سر گرفته شد .

پیشتر کشتی کانتینربر Ever Given که متعلق به شرکت ژاپنی Shoei Kisen بوده و توسط شرکت تایوانی Evergreen Marine اداره می‌شود، ۲۳ مارس (سوم فروردین ۱۴۰۰) در کیلومتر ۱۵۱ کانال سوئز در مسیر چین به روتردام به گل نشست. طول این کشتی ۴۰۰ متر، عرض آن ۵۹ متر و ظرفیت حمل آن حدود ۲۲۴ هزار تن است.

کانال سوئز که دریاهای مدیترانه و سرخ را به هم متصل می کند ۱۶۳ کیلومتر طول دارد. ۱۰ تا ۱۲درصد حمل و نقل دریایی در جهان از طریق آن صورت می گیرد. این کانال روزانه توسط ده‌ها کشتی استفاده می‌شود که بدون دور زدن طولانی آفریقا از اروپا به آسیا و برعکس سفر می‌کنند.


الجزیره
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.