آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103121
تاریخ انتشار :
ایران طرف‌های درگیر در لیبی را به جلوگیری از تشدید تنش دعوت می‌کند

ایران طرف‌های درگیر در لیبی را به جلوگیری از تشدید تنش دعوت می‌کند

سخنگوی وزارت امور خارجه با ابراز نگرانی عمیق از درگیری‌های اخیر در طرابلس، همه طرف‌های درگیر را به خویشتنداری و جلوگیری از تشدید تنش دعوت کرده و از آن‌ها خواست منافع مردم لیبی را در اولویت قرار دهند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «ناصر کنعانی»، سخنگوی وزارت امور خارجه امروز (یکشنبه) تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران از روند گفتگو‌های سیاسی و راه حل‌های مسالمت‌آمیز که وحدت ملی، ثبات و تمامیت ارضی لیبی را حفظ و خواسته‌های بر حق مردم را برای توسعه و شکوفایی این کشور تأمین کند، حمایت می‌کند.

گفتنی است در درگیری مسلحانه روز شنبه بین نیرو‌های وابسته به «فتحی پاشاغا»، نخست‌وزیری که از سوی پارلمان برای تشکیل دولت مأمور شده و نیز نیرو‌های وابسته به «عبدالحمید الدبیبه»، نخست وزیر دولت وحدت ملی رخ داد و شبکه الجزیره به نقل از وزارت بهداشت لیبی گزارش داد که در این درگیری‌ها ۱۲ نفر کشته و ۸۷ نفر زخمی شده‌اند.

براساس این گزارش، نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی شامگاه شنبه گفت درگیری‌های روز شنبه در طرابلس، از داخل و خارج این کشور برنامه‌ریزی شده بود.

الدبیبه با انتشار پیامی ویدئویی و تصاویر حضور خود برای بازرسی از وضعیت طرابلس بعد از درگیری‌های روز شنبه، اظهار کرد: «ما برای کشته‌شدگان درگیری طرابلس آرزوی رحمت داشته و برای مجروحان بهبودی خواستاریم».

لیبی با بحران سیاسی و درگیری بین دو دولت مواجه است؛ دولتی به ریاست پاشاغا که از سوی پارلمان مأمور تشکیل آن شده و دیگری دولت الدبیبه که با تحویل قدرت به دولت پاشاغا مخالف است.


پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.