آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103109
تاریخ انتشار :
جانسون: قبوض انرژی در ماه‌های آینده انگلیسی‌ها را «نقره‌داغ» می‌کند

جانسون: قبوض انرژی در ماه‌های آینده انگلیسی‌ها را «نقره‌داغ» می‌کند

نخست‌وزیر مستعفی انگلیس خطاب به مردم این کشور درباره نرخ بالای تورم و رشد سریع هزینه‌های زندگی و بهای انرژی در انگلیس، نوشت: ماه‌های آتی شرایط سخت و شاید بسیار دشوار خواهد بود.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «بوریس جانسون»، نخست وزیر در حال کناره‌گیری انگلیس در یادداشتی برای نشریه «دیلی میل» با اذعان به وخامت شرایط اقتصادی در این کشور تلاش کرد روسیه را عامل اصلی بحران و افزایش هزینه‌های زندگی از جمله انرژی در انگلیس جلوه دهد.

او افزود: هزینه گرم نگه‌داشتن منازل از هم‌اکنون برای اکثریت مردم دلهره‌آور است. بنابراین نباید فراموش کرد که مقصر اصلی بحران انرژی در جهان چه کسی است.

جانسون با اشاره به بحران اقتصادی در انگلیس در پس از آغاز همه‌گیری کرونا در این کشور و سراسر جهان تصریح کرد که اگر چه اقتصاد انگلیس پس از پاندمی تحت فشار قرار گرفت و قیمت‌های جهانی بر اثر آن افزایش پیدا کرد اما دولت می‌توانست تا پایان سال این مشکلات را حل کند.

این ادعا درحالی از طرف نخست وزیر مستعفی انگلیس مطرح می‌شود که آمار به روز شده اقتصاد انگلیس که هفته گذشته منتشر شد، نشان داد که بیشترین سقوط در تولید این کشور در بیش از ۳۰۰ سال گذشته در سال ۲۰۲۰ رخ داده که با آسیب شدید از همه گیری کووید – ۱۹ رو به رو بوده و بیشتر از دیگر اقتصادهای بزرگ جهان، آسیب دیده است.

او بدون اشاره به تصمیم غرب برای تحریم نفت و گاز روسیه پس از آغاز جنگ اوکراین و با بیان این که هیچ کشوری برای آغاز درگیری‌ها در اوکراین آمادگی نداشت، پوتین را عامل اصلی بحران در بازار انرژی اعلام کرد.

جانسون که روزهای پایانی به عنوان نخست وزیر انگلیس را سپری می‌کند، با مقصر دانستن رئیس‌جمهوری روسیه و بحران اوکراین، هیچ مسئولیتی را در قبال وضعیت کنونی اقتصاد انگلیس نپذیرفت و ادامه داد: این جنگ اوکراین است که برای انگلیسی‌ها هزینه تراشی می‌کند و به همین دلیل است که قبوض انرژی دو برابر خواهد شد.

جانسون اظهار کرد که مسکو «سیاستمداران آرام اروپایی» را دستکم گرفته است و فکر نمی‌کند که آن‌ها جرات مقابله داشته باشند.

او مدعی شد که پوتین امیدوار است که اروپایی‌ها با فرارسیدن زمستان، تحریم‌ها علیه مسکو را لغو و نفت و گاز مورد نیازشان را از روسیه طلب کنند.

نخست وزیر انگلیس با شرح برنامه‌های دولت برای کمک به مردم این کشور در جریان بحران انرژی و افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها نوشت که بسته‌های حمایتی برای مردم انگلیس در نظر گرفته شده است و با اشاره با اینکه ماه گذشته واردات سوخت از روسیه به صفر رسیده‌ است خاطر نشان کرد که دولت انگلیس در تلاش برای تولید گاز در داخل است. 

در این میان خبرگزاری رویترز در گزارشی از اثرات افرایش بهای انرژی بر زندگی مردم انگلیس پیش‌بینی کرد که گرانی انرژی می‌تواند زندگی قشر آسیب‌پذیر انگلیس را با خطر روبرو کند.

جانسون با شرح برنامه‌های دولت برای کمک به مردم انگلیس در جریان بحران انرژی در ان کشور و افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها نوشت که بسته‌های حمایتی برای مردم انگلیس در نظر گرفته شده است.

نخست وزیر انگلیس در ادامه سیاست‌های روس‌هراسی غرب اظهار کرد: روسیه فکر می‌کند غرب از حمایت اوکراین دست می‌کشد و کی‌یف را به مذاکره با مسکو تشویق می‌کند.

او برگزاری مذاکرات صلح میان اوکراین و روسیه را «دیوانگی» خواند و تأکید کرد که اوکراینی‌ها و انگلیسی‌ها می‌توانند در این جنگ پیروز شوند.

«بوریس جانسون»، نخست وزیر مستعفی انگلیس پیشتر در اظهاراتی گفته بود که تا زمانی که روسیه نیروهایش را از کریمه خارج نکند، حمایت از اوکراین باید ادامه یابد. این درحالی است که «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین در ششمین ماه جنگ با روسیه، به متحدان غربی‌اش نسبت به کاهش کمک های مالی هشدار داده بود.

تاکنون بسیاری از کارشناسان درباره ورود کشورهای غربی از جمله ناتو و آمریکا به جنگ اوکراین هشدار داده و درباره شروع جنگ هسته‌ای یا جنگ جهانی سوم ابراز نگرانی کرده‌اند.


ایرنا
اخبار مرتبط
نخست وزیر انگلیس نسبت به ورشکستگی کشورش هشدار داد

نخست وزیر انگلیس نسبت به ورشکستگی کشورش هشدار داد

رسانه انگلیسی گزارش داد که نخست وزیر انگلیس درحالی قرار است رهبری دولت را برای ادای احترام به ملکه این کشور در مراسم تشییع جنازه امروز آماده کند که ...

حاکمیت اقلیت پیر و مرفه؛ ثمره دموکراسی انگلیسی
نورنیوز بررسی کرد؛

حاکمیت اقلیت پیر و مرفه؛ ثمره دموکراسی انگلیسی

بر اساس نظام سیاسی فعلی در انگلیس، سرنوشت مردم این کشور را اقلیت سه دهم درصدی از ثروتمندان پیر با ترکیب اکثریت قاطع مردان تعیین می‌کنند که واضح است ...

فلاکت اروپایی و جشن آمریکایی!
نورنیوز بررسی کرد؛

فلاکت اروپایی و جشن آمریکایی!

فلاکت کنونی مردم اروپا خبر خوبی برای سیاستمداران آمریکایی است، چه، در شرایط فعلی می‌توانند با تامین گاز مورد نیاز اروپا مشکلات اقتصادی آمریکا را کاهش ...

اروپا و رویای فروپاشیده قدرت تحریم
نورنیوز بررسی می‌کند؛

اروپا و رویای فروپاشیده قدرت تحریم

جنگ اوکراین و پیامدهای آن در حوزه انرژی و غذا نشان داد که یک‌جانبه‌گرایی غرب در نهایت هزینه‌های سنگینی برای آنها به همراه دارد و تصور تأمین نیازهای ...

کارکنان پست سلطنتی انگلیس اعتصاب کردند

کارکنان پست سلطنتی انگلیس اعتصاب کردند

iمزمان با نرخ دورقمی تورم در انگلیس و اعتصاب‌ها بر سر افزایش دستمزد در این کشور، 115 هزار نفر از کارکنان بزرگ‌ترین شرکت پستی انگلیس امروز برای چندمین ...

انتظار مردم لهستان در صف‌های طولانی برای خرید زغال سنگ
بحران انرژی در اروپا ادامه دارد؛

انتظار مردم لهستان در صف‌های طولانی برای خرید زغال سنگ

وضعیت این روزهای لهستان اینگونه است که افراد در صف‌های طولانی چند شب را برای خرید سوخت زمستانی در خودروهای شخصی منتظر می‌مانند.

رکوردزنی پنج برابری قیمت برق در اروپا و بازاریابی آمریکایی!
نورنیوز بررسی می‌کند؛

رکوردزنی پنج برابری قیمت برق در اروپا و بازاریابی آمریکایی!

دولت‌های اروپایی به جای تدبیر برای حل این معضل، نه تنها همچنان با دنباله‌روی از جنگ‌طلبی‌های آمریکا توجهی به مشکلات پیش آمده ندارند، بلکه در ...

مدودف: صادرات گاز به مواضع کشورهای غربی بستگی دارد

مدودف: صادرات گاز به مواضع کشورهای غربی بستگی دارد

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: حتی همین حالا هم آماده‌ایم تا در مقادیر توافق‌شده، به اروپا گاز عرضه کنیم، اما این امر کاملاً به موضع کشورهای غربی ...

قیمت برق در اروپا رکورد شکست

قیمت برق در اروپا رکورد شکست

قیمت برق در اروپا رکورد 600 یورو در هر مگاوات ساعت را ثبت کرد.

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.