آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103101
تاریخ انتشار :
باقری: فلسطین کلید ثبات و امنیت پایدار منطقه‌ است
در دیدار با معاون منطقه‌ای وزارت خارجه قطر؛

باقری: فلسطین کلید ثبات و امنیت پایدار منطقه‌ است

علی باقری در دیدار با محمد بن عبدالعزیز الخلیفی تأکید کرد: فلسطین کلید ثبات و امنیت پایدار منطقه‌ای است، از این رو هر ابتکاری که به حقوق ملت فلسطین بی‌توجه باشد، عامل بی‌ثباتی و مخل امنیت منطقه است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «علی باقری»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان شنبه شب (۵ شهریورماه) با «محمد بن عبدالعزیز الخلیفی»، معاون منطقه ای وزارت امور خارجه قطر و هیأت همراه دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و نیز تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی با او گفتگو کرد.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به تجربه موفق یک سال اهتمام دولت جمهوری اسلامی ایران به سیاست همسایگی تصریح کرد: گام دوم در سیاست همسایگی، ارتقای همکاری‌های چندجانبه و منطقه‌ای است. 

باقری با تأکید بر شتاب گیری روابط ممتاز تهران-دوحه به‌ویژه در یکسال اخیر، اظهار کرد: از نقش‌آفرینی مؤثر قطر در پیشبرد گام دوم سیاست همسایگی ایران و ارتقای همکاری‌های چندجانبه منطقه‌ای استقبال می کنیم. 

معاون سیاسی وزارت امورخارجه اهتمام به موضوع فلسطین را وظیفه انسانی و اسلامی همه کشورهای منطقه برشمرد و تصریح کرد: پایداری هر ترتیبات منطقه‌ای در گرو استیفای حقوق ملت فلسطین است. 

او با اشاره به تلاش‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی برای محو فلسطین از جغرافیای سیاسی منطقه و جهان گفت: فلسطین کلید ثبات و امنیت پایدار منطقه‌ای است، از این رو هر ابتکاری که به حقوق ملت فلسطین بی‌توجه باشد، عامل بی‌ثباتی و مخل امنیت منطقه است.

معاون وزیر خارجه قطر نیز در این دیدار با اشاره به مشترکات تاریخی دو کشور، بر روابط رو به رشد دولت قطر و جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد تأکید کرد و دیدار و رایزنی مقامات وزارتخانه های امور خارجه دو کشور را زمینه ساز گسترش این روابط دانست.


وزارت امور خارجه
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.