آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103090
تاریخ انتشار :
موسوی: از روند گفتگوها و ابتکارات صلح میان آذربایجان و ارمنستان حمایت می‌کنیم

موسوی: از روند گفتگوها و ابتکارات صلح میان آذربایجان و ارمنستان حمایت می‌کنیم

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بازدید از آخرین تحولات پس از جنگ دوم قره‌باغ از شهرهای آزاد شده اظهار کرد: از روند گفتگوها و ابتکارات صلح میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان حمایت می کنیم اما اصل بر این است که کشورهای مختلف در گفتگوهای دو جانبه، منطقه ای و ... منافع خود را در تضاد با منافع سایر کشورها تعریف نکنند.

نورنیوز - گروه سیاست: حدود ۱۶۰ نفر از سفرای مقیم، غیر مقیم، وابستگان نظامی و نمایندگان سازمان‌های بین‌المللی مستقر در باکو امروز به منظور آشنایی نزدیک با آخرین تحولات پس از جنگ دوم قره‌باغ از شهرهای آزاد شده فضولی، شوشا و کریدور لاچین (مسیر دسترسی ارمنستان به خانکندی - مرکز قره‌باغ) بازدید کردند.

در این بازدید که سفیر و وابسته نظامی سفارت کشورمان در جمهوری آذربایجان نیز حضور داشتند، «حکمت حاجی‌اف» دستیار رئیس جمهور آذربایجان در امور سیاست خارجی و نمایندگان ویژه رئیس جمهور این کشور در مناطق ویژه قره‌باغ آخرین تحولات گفتگوهای سیاسی برای دستیابی به صلح پایدار با ارمنستان، رفع انسداد مسیرهای ترانزیتی، مین زدایی، بازسازی و ... را تشریح کردند.

در حاشیه این بازدید سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران  و در پاسخ به سوالات آنها ضمن ابراز خرسندی مجدد از آزادی مناطق اشغالی در قره‌باغ و اجرای بیانیه سه‌جانبه ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰، تأکید کرد: حدود ۳۰ سال خاک ایران مسیر اصلی ترانزیتی برادران مان برای رفت و آمد و اتصال سرزمین اصلی آذربایجان به جمهوری خودمختار نخجوان بوده و این مسیر که مورد قدردانی مقامات جمهوری آذربایجان قرار دارد همچنان به عنوان مسیر اصلی در دسترس برادران و خواهران ما در سرزمین اصلی و جمهوری خودمختار نخجوان است.

او افزود: ما واقعیات جدید منطقه را درک می کنیم اما معتقدیم هر طرح منطقه‌ای باید با در نظر داشتن این واقعیات باشد و بهتر است کشورهای منطقه در قالب پلتفرم ۳+۳ همه مسائل را مطرح و حل کنند.

سید عباس موسوی در عین حال از گفتگوها و ابتکارات جاری صلح میان جمهوری آذربایجان و جمهوری ارمنستان حمایت کرد و افزود: یکی از اصول اساسی در روابط بین الملل این است که در گفتگوهای دو جانبه، منطقه‌ای و ... کشورهای مختلف منافع خود را در تضاد با منافع سایر کشورها تعریف نکنند.


سفارت جمهوری اسلامی ایران - باکو
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.