آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103068
تاریخ انتشار :
قیمت برق در اروپا رکورد شکست

قیمت برق در اروپا رکورد شکست

قیمت برق در اروپا رکورد 600 یورو در هر مگاوات ساعت را ثبت کرد.

نورنیوز - گروه اقتصاد: در ادامه پیامدهای عملیات نظامی روسیه در اوکراین بر اروپا و تنگنای اقتصادی قاره سبز، بهای برق در اروپا به بالاترین سطح رسید.

قیمت معاملات یک سال آتی برق آلمان به ۹۹۵ یورو به ازای هر مگاوات ساعت رسید و این رقم در فرانسه از یک هزار و ۱۰۰ یورو عبور و نسبت به سال گذشته، در هر دو کشور افزایشی ۱۰ برابری را تجربه کرد.

اداره نظارت بر بازارهای گاز و برق در انگلیس (اوفگِم) اعلام کرد که سقف قیمت برق و گاز را از اول اکتبر، به ازای هر سال به طور متوسط به ۳ هزار و ۵۴۹ پوند (۴ هزار و ۱۹۷ دلار) افزایش خواهد داد.

اوفگم دلیل این افزایش را، برداشته‌شدن محدودیت‌های کووید -۱۹ و همچنین تحریم‌های اعمال شده بر عرضه محصولات انرژی از روسیه عنوان کرده است.

جمهوری چک که ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را برعهده دارد، دیروز (جمعه) اعلام کرد که در «سریع‌ترین زمان ممکن» اجلاس بحران انرژی اتحادیه اروپا را تشکیل خواهد داد.

به‌دنبال عملیات نظامی روسیه در اوکراین و کاهش عرضه گاز این کشور به اروپا، بهای انرژی در این قاره به شدت افزایش یافته و در بحبوحه تشدید تنش‌ها میان مسکو و غرب درباره جنگ اوکراین، قطعی گاز و برق در زمستان، اروپایی‌ها را بیش از پیش نگران کرده است.

بهای گاز در اروپا دیروز به ۳۴۱ یورو به ازای هر مگاوات ساعت افزایش یافت. قیمت گاز در اروپا در ماه مارس به ازای هر مگاوات ساعت به ۳۴۵ یورو رسید و رکورد شکست.

یافته‌های تحقیق اخیر اندیشکده بروگل حاکی از آن است که کشورهای اروپایی از سپتامبر ۲۰۲۱ تا آگوست ۲۰۲۲، ۲۳۶ میلیارد یورو برای محافظت از خانواده‌ها و شرکت‌ها برابر افزایش بهای انرژی اختصاص داده‌اند.

«جیوانی اسگاراواتی» محقق این اندیشکده درباره افزایش قیمت‌ها به فرانس ۲۴ گفت: زمستان برای همه کشورهای اروپایی، سخت خواهد بود. قیمت‌ها همچنان بالا خواهد ماند و احتمالاً حتی بالاتر هم خواهد رفت.


فاینشنال تایمز در گزارشی دیگر آورده است که بحران انرژی سبب شده است تا قیمت برق در منطقه اروپا ۵ برابر شده و قیمت برق رکورد ۶۰۰ یورو در هر مگاوات ساعت را ثبت کند.


فاینشنال تایمز
اخبار مرتبط
اروپا و رویای فروپاشیده قدرت تحریم
نورنیوز بررسی می‌کند؛

اروپا و رویای فروپاشیده قدرت تحریم

جنگ اوکراین و پیامدهای آن در حوزه انرژی و غذا نشان داد که یک‌جانبه‌گرایی غرب در نهایت هزینه‌های سنگینی برای آنها به همراه دارد و تصور تأمین نیازهای ...

جانسون: قبوض انرژی در ماه‌های آینده انگلیسی‌ها را «نقره‌داغ» می‌کند

جانسون: قبوض انرژی در ماه‌های آینده انگلیسی‌ها را «نقره‌داغ» می‌کند

نخست‌وزیر مستعفی انگلیس خطاب به مردم این کشور درباره نرخ بالای تورم و رشد سریع هزینه‌های زندگی و بهای انرژی در انگلیس، نوشت: ماه‌های آتی شرایط سخت و ...

انتظار مردم لهستان در صف‌های طولانی برای خرید زغال سنگ
بحران انرژی در اروپا ادامه دارد؛

انتظار مردم لهستان در صف‌های طولانی برای خرید زغال سنگ

وضعیت این روزهای لهستان اینگونه است که افراد در صف‌های طولانی چند شب را برای خرید سوخت زمستانی در خودروهای شخصی منتظر می‌مانند.

رکوردزنی پنج برابری قیمت برق در اروپا و بازاریابی آمریکایی!
نورنیوز بررسی می‌کند؛

رکوردزنی پنج برابری قیمت برق در اروپا و بازاریابی آمریکایی!

دولت‌های اروپایی به جای تدبیر برای حل این معضل، نه تنها همچنان با دنباله‌روی از جنگ‌طلبی‌های آمریکا توجهی به مشکلات پیش آمده ندارند، بلکه در ...

برق از سر اروپا پرید!

برق از سر اروپا پرید!

روزنامه وطن امروز نوشت: با تشدید موج گرما در هفته‌های اخیر و ادامه بحران گاز، قیمت برق در اروپا به رکوردهای جدیدی رسیده است.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.