آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103064
تاریخ انتشار :
آمار قتل زنان در فرانسه 20 درصد افزایش داشته است!

آمار قتل زنان در فرانسه 20 درصد افزایش داشته است!

وزارت کشور فرانسه آمار جدیدی از جرم قتل زنان در سال 2021 منتشر کرد که براساس آن، شمار زنانی که توسط همسران و همسران سابقشان به قتل رسیده‌اند، 20 درصد افزایش داشته است.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: وزارت کشور فرانسه اعلام کرد که ۱۲۲ زن در سال ۲۰۲۱ در خشونت‌های خانگی به دست همسر یا همسر سابق خود کشته شده اند. این آمار در کنار آمار سال گذشته (۱۰۲ قربانی در سال ۲۰۲۰) افزایش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

هرچند که زنان تنها قربانیان درگیری زوجین نیستند، اما با اختلاف بالایی بیش از مردان قربانی این دست خشونت‌ها می شوند. بر پایه آمار، ۸۵ درصد قربانیان خشونت‌های خانگی و خانوادگی را زنان تشکیل می‌دادند. به این ترتیب در کنار ۱۲۲ زن آمار سال ۲۰۲۱، ۲۱ مرد نیز قربانی این نوع خشونت شدند. از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۲۰ زنان، ۸۵ درصد از قربانیان این درگیری ها را تشکیل می دادند.

در سال ۲۰۱۹ میلادی آمار زن کشی ۱۴۶ نفر در فرانسه اعلام شد که در سال ۲۰۲۰ به ۱۰۲ نفر کاهش یافت اما دوباره در سال ۲۰۲۱ به شکل قابل توجهی افزایش یافته است. این آمار در کنار آمار تازه سال ۲۰۲۱ سبب شده تا وزارت کشور فرانسه، افزایش آمار را به افزایش قابل توجه خشونت‌های خانگی و درگیری زوجین در دوران همه‌گیری مرتبط بداند.

«ایزابل روم»، وزیر مشاور برابری جنسیتی این آمار را شوکه کننده خواند و به خبرگزاری فرانسه گفت: با وجود تلاش‌های دولت در پنج سال گذشته، سطح جنایت زن‌کشی همچنان بسیار بالاست.

آمار نشان می‌دهد: در میان قربانیان زن، نزدیک به یک نفر از هر سه زن (۳۲%) قبلاً مورد خشونت قرار گرفته بودند و ۶۴% آنها این خشونت را به پلیس گزارش کرده بودند. از این تعداد ۸۴ درصد شکایت کرده بودند.

«فرانسوآز بریه»، مدیرکل فدراسیون همبستگی ملی زنان (FNSF)  که خدمات پذیرش تلفنی ۳۹۱۹ را برای زنان قربانی خشونت مدیریت می‌کند، معتقد است: این داده‌های وحشتناک خود بیانگر راه‌های احتمالی ارزیابی مسأله است.

به گفته او، وقتی زنی خشونت را اعلام می‌کند ارزیابی بهتر خطری که او را تهدید می کند یک ضرورت است.

«ارنستین رونه»، رئیس اداره نظارت بر خشونت علیه زنان در سِن سَن دنی، همچنین اظهار تأسف کرد که اقدامات حفاظتی برای زنان اعمال نشده است.

او خاطرنشان کرد: در آماری «مضحک» تنها سه زن قربانی از ۱۲۲ نفر از اقدامات حمایتی قضایی بهره مند شده اند، که لازم است تعداد این احکام ۱۰ برابر افزایش یابد.

این گزارش حاکی است: همانند سال‌های گذشته، مشاجره‌ها (۳۱ مورد)، پذیرفته نشدن جدایی (۲۷ مورد) مهمترین عوامل درگیری بوده و پس از آن حسادت (۲۵ مورد) و بیماری قربانی (۲۱ مورد) دلایل بعدی هستند.

در یک سوم از مرگ‌های مرتبط با خشونت خانگی و صرف نظر از جنسیت، مجرم از سلاح سرد استفاده کرده است: ۳۷ مرد و ۱۳ زن. در ۴۶ مورد نیز سلاح گرم و تقریباً در همه موارد توسط مردان بکار رفته است.

آمار وزارت کشور همچنین نشان می‌دهد که در ۴۳ درصد موارد خشونت خانگی ضارب نیز خودکشی کرده و یا به آن اقدام کرده است. در سال ۲۰۲۱، ۴۶ مورد خودکشی و ۱۵ مورد تلاش برای این کار توسط قاتل ثبت شده که بیشتر این موارد مربوط به مردان بوده است.

این آمار رسمی در حالی اعلام شده است که از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی نیز موارد سریالی زن‌کشی در فرانسه خبرساز شده بود.

جمعیت «همه ما» شمار زن‌کشی‌های امسال را تا ۲۱ اوت (۳۰ مرداد) و در ۸ ماه از سال ۸۵ مورد شمارش کرده است.


خبرگزاری فرانسه
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.