آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103035
تاریخ انتشار :
گفت‌وگوی مکرون با گروسی در مورد بازگشت ایران و آمریکا به برجام
وب‌سایت سفارت فرانسه در انگلیس خبر داد؛

گفت‌وگوی مکرون با گروسی در مورد بازگشت ایران و آمریکا به برجام

رئیس جمهور فرانسه با مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد راه‌های بازگشت آمریکا و ایران به اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) گفتگو کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «امانوئل مکرون» روز پنجشنبه میزبان «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پاریس بود. در این دیدار وزیر اروپا و امور خارجه و وزیر نیروهای مسلح فرانسه نیز حضور داشتند.

در این دیدار مکرون با گروسی درباره تلاش‌های دیپلماتیک فرانسه و شرکای آن برای یافتن راه‌حلی از طریق مذاکره که آمریکا و ایران را قادر می‌سازد تا به اجرای کامل برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) از جمله راستی آزمایی و نظارت آژانس بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران بازگردند، بحث و گفتگو کردند.

رئیس جمهور فرانسه در این دیدار همچنین به مدیرکل و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از حمایت کامل فرانسه از اجرای کاملاً بی‌طرفانه و کاملاً مستقل مأموریت خود اطمینان داد.

مکرون علاوه براین در دیدار با گروسی نگرانی عمیق خود را نسبت به تهدیدی که جنگ به راه انداخته شده توسط روسیه برای نیروگاه‌های هسته‌ای غیرنظامی اوکراین ایجاد می کند، تأکید کرد و از تلاش‌هایی که مدیرکل طی چند ماه گذشته با حمایت فرانسه برای تضمین ایمنی و امنیت این نیروگاه‌ها انجام داده است، قدردانی کرد.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.