آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103025
تاریخ انتشار :
پوتین فرمان افزایش نیروهای نظامی روسیه را امضاء کرد

پوتین فرمان افزایش نیروهای نظامی روسیه را امضاء کرد

رسانه‌های روسیه اعلام کردند با فرمان رئیس‌جمهور این کشور نزدیک به 140 هزار نفر به نیروهای نظامی این کشور اضافه خواهد شد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه امروز پنج‌شنبه فرمان اضافه‌شدن ۱۳۷ هزار نیروی نظامی دیگر به نیروهای مسلح این کشور را امضاء کرده است.

سند مربوطه با امضاء پوتین در وب‌سایت اطلاعات حقوقی قرار گرفته است. با اضافه‌شدن این تعداد نیروی نظامی، جمع کل نیروهای مسلح روسیه به ۱ میلیون و ۱۵۰ هزار نفر خواهد رسید.

طبق فرمان قبلی، در نوامبر ۲۰۱۷، تعداد مجاز نیروهای مسلح فدراسیون روسیه ۱۹۰۲۷۵۸ واحد بوده که از این تعداد ۱۰۱۳۶۲۸ نیروی نظامی باید باشند. اما در فرمان جدید درباره لزوم افزایش این تعداد نیروی نظامی جدید آمده است «به منظور افزایش قدرت نیروهای مسلح فدراسیون روسیه به تعداد ۲۰۳۹۷۵۸ واحد که از این تعداد ۱۱۵۰۶۲۸ نیروی نظامی هستند».

این فرمان پوتین در شرایطی صادر می‌شود که روسیه هم‌اکنون درگیر عملیات نظامی در اوکراین است. رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ۱۴۰۰) در سخنرانی تلویزیونی اعلام کرد که در واکنش به درخواست جمهوری‌های دونباس در شرق اوکراین، فرمان آغاز «عملیات ویژه نظامی» در اوکراین را صادر می‌کند تا از مردمی که هشت سال مورد سوءاستفاده و نسل‌کشی رژیم کی‌یِف بوده‌اند، حفاظت کند و اوکراین از وجود «نئونازی‌ها» پاکسازی شود.


ریانووستی
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.