آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 103009
تاریخ انتشار :
عین‌اللهی: روند شیوع کرونا در کشور ‌متوقف شد

عین‌اللهی: روند شیوع کرونا در کشور ‌متوقف شد

وزیر بهداشت درباره وضعیت شیوع کرونا در کشور بیان کرد: وضعیت کرونا در سه هفته اخیر به صورت ثابت مانده و روند افزایشی نداشته است.

نورنیوز - گروه فرهنگ و جامعه: دکتر «بهرام عین‌اللهی» در سفر به سمنان در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به وضعیت کنونی شرایط کرونایی کشور اظهار کرد: وضعیت کرونا در سه هفته اخیر به صورت ثابت مانده و روند افزایشی نداشته است.

وزیر بهداشت با اشاره به کاهش آمار مبتلایان به کرونا در کشور افزود: شیوع کرونا از سه موج ابتلا، بستری و مرگ و میر تشکیل شده که اکنون دو موج را پشت سر گذاشته‌ایم و در موج سوم قرار داریم و در این موج نیز خوشبختانه آمارها رو به کاهش است.

او با اشاره به فرارسیدن فصل سرما از یک سو و بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی از سویی دیگر تصریح کرد: توصیه ما به عموم مردم این است که برای کنترل بیماری کرونا نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اهتمام ویژه داشته باشند و چنانچه ۶ ماه از تزریق واکسن گذشته نسبت به تزریق دُز یادآور اقدام کنند.

عین‌اللهی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب در کنترل شیوع کرونا تصریح کرد: تزریق دُز یادآور واکسن کرونا به ویژه در افراد با بیماری زمینه‌ای همچون دیابت یا افرادی که دچار ضعف سیستم ایمنی هستند و کهنسالان و افراد سالخورده بسیار ضروری است.

وزیر بهداشت در ادامه گفت: روز گذشته تعداد ۵۷ دستگاه آمبولانس را از ایران خودرو دیزل و ۲۰ اتوبوس آمبولانس را تحویل گرفتیم که طی مراسمی تحویل ستاد اربعین شدند و مقرر شده پس از پایان این ایام این آمبولانس ها در سطح کشور توزیع شود.

عین‌اللهی در ادامه به دستاورد دولت سیزدهم در بحث اجرای طرح دارویار اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح مردم هیچ افزایش قیمتی را در بحث تهیه دارو پرداخت نمی کنند چون هزینه باید در قالب این طرح از طریق بیمه ها پرداخت شود و مردم می توانند با نسخه الکترونیک به داروخانه ها مراجعه و داروی خود را به قیمت سال گذشته و حتی پایین‌تر از قیمت سال گذشته دریافت کنند.

او اظهار کرد: طرح دارویار حامی صنایع داخلی و تولید داخلی است و با اجرای این طرح کمبودها جبران خواهد شد.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.