شناسه خبر : 102978
تاریخ انتشار :
مدودف: شانس اوکراین برای پیوستن به ناتو صفر است

مدودف: شانس اوکراین برای پیوستن به ناتو صفر است

معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت به لطف «عملیات ویژه نظامی روسیه»، شانس اوکراین برای پیوستن به ناتو "صفر" است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «دیمیتری مدودف»، معاون رئیس شورای امنیت روسیه در کانال تلگرامش نوشت: «این واضح است که هیچ همسایه‌ای قادر نخواهد بود به آن‌ها تضمین‌هایی بدهد اما با این حال آنها احتمالاً به شدت از روسیه متنفر هستند. اکنون هیچکسی با عضویت اوکراین در ناتو موافقت نخواهد کرد. اگرچه برخی "روس‌هراس‌ها" در این ائتلاف حضور دارند اما آن‌ها مخرب نیستند. این نتیجه مستقیم عملیات ویژه نظامی روسیه است.»

او افزود: رژیم کی‌یف به ایجاد برخی از تضمین‌های امنیتی برای خودش ادامه می‌دهد. آنها در زمان‌های مختلفی با همسایگان غیرمهم و بی‌اهمیت، نشست‌هایی به ریاست افراد بازنشسته فراموش شده برگزار می‌کنند اما فقط توافق با روسیه است که می‌تواند تضمین‌های امنیتی را ایجاد کند.»

مدودف همچنین گفت: مقامات اوکراینی که توسط موشک‌ها و پول‌های غربی‌ها تحریک شده‌اند، این توافق را رد کردند. در نتیجه، احتمال عملی شدن تضمین‌ها برای اوکراین "بسیار کم و ناامید کننده" است. رژیم کی‌یف باید متوجه شود که تضمین امنیتی به هیچ وجه برای آن‌ها وجود ندارد. حتی ایالات متحده تضمین آینده‌ای روشن را به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین نخواهد داد.

معاون رئیس شورای امنیت روسیه معتقد است که وضعیت کنونی اوکراین در دستان دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا است اما "این روند به زودی خاتمه خواهد یافت." او در این خصوص افزود: تیم بعدی که در واشنگتن روی کار خواهد آمد، درخصوص کنار گذاشتن طرح و برنامه فاسد اوکراین به همراه دست‌نشانده‌هایش تردیدی نخواهد کرد.


خبرگزاری تاس
اخبار مرتبط
مدودف: اعضای ناتو ممکن است هدفی مشروع برای روسیه شوند
در صورت تجهیز کی‌یف به سامانه پاتریوت؛

مدودف: اعضای ناتو ممکن است هدفی مشروع برای روسیه شوند

معاون دبیر شورای امنیت ملی روسیه گفت که تجهیز کی‌یف به سامانه پاتریوت توسط ناتو، آن را هدفی قانونی برای حمله نیروهای مسلح روسیه قرار خواهد داد.

مدودف: صادرات گاز به مواضع کشورهای غربی بستگی دارد

مدودف: صادرات گاز به مواضع کشورهای غربی بستگی دارد

معاون رئیس شورای امنیت روسیه گفت: حتی همین حالا هم آماده‌ایم تا در مقادیر توافق‌شده، به اروپا گاز عرضه کنیم، اما این امر کاملاً به موضع کشورهای غربی ...

بحران اوکراین و توسعه جنگ ادراکی غرب علیه روسیه
نورنیوز بررسی کرد؛

بحران اوکراین و توسعه جنگ ادراکی غرب علیه روسیه

واکنش سریع دولت‌های اروپایی و آمریکا به اخبار شهر بوچا در اوکراین از جمله کاهش روابط دیپلماتیک با روسیه از سوی فرانسه و آلمان و همزمانی آن با موج ...

اوکراین امروز؛ محل عبرت غربگرایان است

اوکراین امروز؛ محل عبرت غربگرایان است

صدرالحسینی گفت: قطعا بحران اوکراین که نقطه تاریخی است، می‌تواند برای سالیان دور به عنوان یک ماجرای عبرت آموز برای ملت‌های مستقل تعبیر شود.

«دموکراسی مسلحانه» بزرگترین دستاورد ناتو برای اروپا!
نورنیوز بررسی کرد؛

«دموکراسی مسلحانه» بزرگترین دستاورد ناتو برای اروپا!

لنینیسم و استالینیسم، برتری نژادی، فاشیسم، آپارتاید، نسل کشی، کوره های آدم سوزی و کشتار بیرحمانه در استعمار آفریقا و هند و همچنین وقایع ننگین در جنگ ...

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت