شناسه خبر : 102919
تاریخ انتشار :
آمریکا مخفیانه سلاح‌های «خاص» به اوکراین می‌فرستد

آمریکا مخفیانه سلاح‌های «خاص» به اوکراین می‌فرستد

نشریه پولتیکو در گزارشی نوشت که مقامات آمریکایی احتمالاً ارسال مخفیانه برخی تسلیحات «خاص» به اوکراین را رسانه‌ای نکرده‌اند.

 نورنیوز - گروه سیاست: نشریه پولتیکو در گزارشی به این موضوع اشاره کرده که دولت «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا تسلیحات بیشتری را به اوکراین ارسال کرده اما تنها بخشی از آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داده و به اطلاع عموم رسانده است.

در این گزارش آمده است: یکی از مقامات ارشد پنتاگون روز جمعه در جریان یک نشست خبری به طور مشخص تأیید کرد که آمریکا بدون اطلاع‌رسانی عمومی، موشک‌های ضدرادار هوا به زمین مافوق صوت موسوم به «هارم» را به اوکراین ارسال کرده است.

این مقام پنتاگون دراین‌باره گفت: زمانی که تأمین و ارسال موشک‌های هارم برای نخستین بار اعلام شد، به نحوی اطلاع‌رسانی کردیم که ویژگی‌های آن مشخص نبود. در آن اطلاعیه توضیح دادیم که در حال تأمین تجهیزات ضدرادار هستیم.

پولتیکو در ادامه یادآور شد که «یاهو نیوز» نیز بعدها از ارسال سامانه موشک بالستیک تاکتیکی هدایت‌شونده(ATACMS) به کی‌یف خبر داد.

در ادامه گزارش پولتیکو آمده است: در صورتی که این موضوع صحت داشته باشد، همه چیز خلاف آن چیزی است که دولت (آمریکا) به طور علنی اطلاع‌رسانی کرده است.

منابع پولتیکو همچنین گفته‌اند که بسته جدید تسلیحاتی که هفته گذشته جهت ارسال به اوکراین اطلاع‌رسانی شد نیز شامل خمپاره مجهز به جی‌پی‌اس، موسوم به «اکسکالیبر- M۹۸۲» بوده است؛ بسته‌ای که البته در اطلاعیه رسمی پنتاگون اعلام نشده بود.

علاوه بر این، پولتیکو به اطلاعیه رسمی کاخ سفید که در اختیار کنگره آمریکا قرار گرفته نیز دسترسی پیدا کرده و دراین‌باره نوشته است که تسلیحات ارسالی به اوکراین تنها به قابلیت‌های ذکرشده در اطلاعیه عمومی، «محدود» نبوده است.

در پایان این گزارش به این نکته اشاره کرده که موضوعات مطرح شده در حد گمانه‌زنی بوده و به دلیل اینکه این اطلاعات طبقه‌بندی‌شده هستند، امکان دسترسی قطعی و یا کسب اطلاعات موثق درباره آن بسیار ناچیز است.


نشریه پولتیکو
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت