آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 102881
تاریخ انتشار :
27 میلیون دلار کالا از بنادر بوشهر به کشور قطر صادر شد

27 میلیون دلار کالا از بنادر بوشهر به کشور قطر صادر شد

مدیرکل گمرک بوشهر از افزایش صادرات کالا به کشور قطر خبر داد و گفت: در چهارماهه نخست امسال افزون بر 189 هزار تن کالا به‌ارزش حدود 27 میلیون دلار کالا از گمرکات استان بوشهر به کشور قطر صادر شده است.

نورنیوز - گروه اقتصاد: علی سلیمانی صبح امروز در گفتگو با خبرنگاران از تسریع روند اجرایی نصب و راه‌اندازی دستگاه ایکس‌ری کامیونی در گمرک دیر خبر داد و اظهار کرد: نصب و راه‌اندازی دستگاه ایکس‌ری این گمرک قطعاً تأثیر بسزایی در روان‌سازی فرایند صادرات و تسهیل تجارت در بر خواهد داشت.

مدیرکل گمرک بوشهر بیان کرد: با تجهیز گمرک دیر به ایکس‌ری ضمن اسکن کامیون‌های حمل کالا‌های صادراتی در محل گمرک دیر قطعاًً مشکلات موجود در حوزه قاچاق کالا و مواد مخدر برطرف می‌شود.

او با بیان اینکه بیشترین صادرات به قطر از بندر دیر انجام می‌شود تصریح کرد: بندر دیر به‌واسطه موقعیت مکانی بین بنادر ایرانی حوزه خلیج فارس از کمترین فاصله با بندر الرویس کشور قطر برخوردار است که این موضوع منجر به افزایش صادرات از این گمرک به کشور قطر شده است.

سلیمانی از افزایش صادرات به قطر از استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در چهار ماهه نخست امسال افزون بر ۱۸۹ هزار تن کالا به ارزش حدود ۲۷ میلیون دلار کالا از گمرکات استان بوشهر به کشور قطر صادر شده است.

او با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد این صادرات از بندر دیر انجام شده افزود: عمده کالاهای صادراتی به کشور قطر عمدتاً شامل گروه‌های کالایی کشاورزی و صنایع غذایی، معدن و صنایع معدنی و صنعت بوده است.

مدیرکل گمرک بوشهر اضافه کرد: جام جهانی فوتبال قطر فرصت مهمی برای توسعه صادرات از استان بوشهر به این کشور فراهم آورده است.


فارس
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.