شناسه خبر : 102768
تاریخ انتشار :
نگرانی مقامات کاخ سفید درباره اسناد کشف شده از عمارت ترامپ

نگرانی مقامات کاخ سفید درباره اسناد کشف شده از عمارت ترامپ

مقامات کاخ سفید نگرانی خود را درباره اسناد طبقه بندی شده‌ای که ترامپ به عمارتش برده بود، ابراز کردند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: مقامات کاخ سفید نگرانی خود را درباره اسناد و اطلاعات طبقه بندی شده‌ای که ترامپ به عمارتش در فلوریدا برده بود، ابراز کردند.

برخی مقامات فعلی کاخ سفید اظهار کردند اسنادی که ترامپ به عمارتش برده بود می تواند برخی منابع و روش های سرویس اطلاعاتی آمریکا را به طور بالقوه در خطر قرار دهد.

یکی از مقامات ارشد دولتی در گفتگو با سی‌ان‌ان با اشاره به اینکه نگرانی عمیقی در این باره وجود دارد، تأکید کرد نمایندگان سرویس‌های اطلاعاتی در ماه‌های اخیر با وزارت دادگستری، کمیته‌های اطلاعاتی کنگره و آرشیو ملی درباره احتمال مفقود شدن این اسناد حساس و محرمانه گفتگو کرده‌اند.

مقامات فعلی کاخ سفید که تاکنون اظهارنظر خاصی درباره اسناد کشف شده از عمارت ترامپ نکرده‌اند، بر این باورند که وزارت دادگستری باید درباره این موضوع صحبت کند. رئیس جمهور بایدن نیز در جریان این تحقیق جنایی نیست و بایدن باید همچنان فاصله خود را با این موضوع حفظ کند.

این مقامات بدون اطلاع از مفاد دقیق اسنادی که از عمارت مارالاگو کشف شده، درباره اینکه این اسناد می‌تواند روش‌های جمع‌آوری اطلاعات توسط آژانس‌های اطلاعاتی را در معرض خطر قرار دهد، ابراز نگرانی کردند. آنها همچنین درباره شکست سیاسی احتمالی که به اسناد کشف شده در عمارت مارالاگو و ایجاد تنش احتمالی با متحدان مربوط می شود، هشدار دادند.

پلیس فدرال آمریکا هفته گذشته حداقل ۲۰ جعبه اسناد با علامت‌های «محرمانه» یا «حساس» را از عمارت ترامپ در فلوریدا خارج کرد.

براین‌اساس، مأموران اف‌بی‌آی تقریباً ۲۰ جعبه اقلام را از اتاق‌های خانه ترامپ خارج کردند، از جمله یک مجموعه از اسناد با علامت فوق‌سری/ حساس که مشخص نیست حاوی چه اطلاعاتی بوده است.

فهرست منتشرشده از مجموعه وسایل و اسناد ضبط‌ شده از خانه ترامپ همچنین نشان می‌دهد که مأموران اف‌بی‌آی چهار مجموعه اسناد فوق‌سری، سه مجموعه اسناد سری و سه مجموعه اسناد محرمانه را جمع‌آوری کرده‌اند.

این فهرست همچنین شامل یک جعبه چرمی از اسناد، عکس‌ها، یادداشت‌های دست‌نویس، اسناد متفرقه، اسناد متفرقه فوق‌محرمانه، اسناد محرمانه متفرقه و سایر سوابق است.

ترامپ پیشتر در شبکه اجتماعی خود موسوم به سوشال تروث اظهار کرد اف‌بی‌آی اسنادی را از عمارت مارالاگو برده که تحت حفاظت قانون محرمانه بودن گفتگوها بین وکیل و موکل و نیز تحت حفاظت قانون مصونیت رئیس جمهور و حق قوه مجریه بوده است، و اف‌بی‌آی این حق را نداشته است که اسناد را ببرد.

ترامپ افزود: من محترمانه از اف‌بی‌آی می‌خواهم این اسناد را به‌سرعت به همان جایی که از آن برده است، بازگرداند، متشکرم.

ترامپ پیش از این نیز با دفاع از خود مدعی شده بود این اسناد را از طبقه‌بندی دولتی خارج کرده است و اف‌بی‌آی هیچ حقی برای بردن آنها نداشته است.

رئیس جمهور سابق آمریکا امروز در یک پست در شبکه اجتماعی خود اعلام کرد که در پاسخ به بازرسی هفته گذشته اف‌بی‌آی از عمارت مارالاگو، به‌زودی اقدامی قانونی را انجام خواهد داد.

او در این پست که در شبکه اجتماعی تروث سوشیال منتشر کرده است، نوشت: طبق الحاقیه چهارم قانون اساسی به‌زودی اقدامی قانونی را علیه بازرسی از عمارتش توسط اف‌بی‌آی انجام خواهد داد.

الحاقیه چهارم قانون اساسی آمریکا، از شهروندان این کشور در مقابل تحقیقات و توقیفات غیرمنطقی محافظت می‌کند.

ترامپ مدعی شد حقوق قانونی او در سطحی که پیشتر بی‌سابقه بوده، مورد تعدی قرار گرفته است.

انتشار این پست در حالی است که قاضی بروس رینهارت، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که ممکن است بخشی از استشهادنامه‌ای را که برای موجه بودن تفتیش عمارت ترامپ توسط اف‌بی‌آی صادر شده است، منتشر شود.

گروهی از کارشناسان در مصاحبه با نشریه هیل اظهار کردند ترامپ مانند هر رئیس جمهور دیگری قدرت کافی برای از طبقه‌بندی خارج کردن اسناد را دارد اما این قدرت زیاد این اجازه را به او نخواهد داد تا انبوهی از اسناد ریاست‌جمهوری را در خانه‌اش نگه‌دارد.

کل مک‌کلاناهان مدیر مشاوران امنیت ملی در این باره اظهار کرد هنوز هیچ شخصی در تیم ترامپ به هیچ نوشته‌ای از سوی رئیس جمهور سابق مبنی بر از طبقه‌بندی خارج شدن اسناد اشاره نکرده است. دستور شفاهی برای خارج کردن این اسناد از طبقه‌بندی تا زمانی که برای آن سندی ارائه نشود کافی نیست.

او تصریح کرد ترامپ باید دفاعیه تمام‌عیاری را ارائه دهد تا توضیح دهد چرا اسناد طبقه‌بندی‌شده دولتی را در عمارت مارالاگو نگه‌داری کرده است.


سی‌ان‌ان
اخبار مرتبط
چرا فیلم دوربین‌های مداربسته اقامتگاه ترامپ منتشر نشد؟

چرا فیلم دوربین‌های مداربسته اقامتگاه ترامپ منتشر نشد؟

وکیل دونالد ترامپ دلیل عدم انتشار ویدئوی دوربین‌های نظارتی اقامتگاه رئیس جمهور سابق آمریکا در زمان تفتیش اف‌بی‌آی را افشا کرد.

کشف اسناد هسته‌ای یک دولت خارجی در عمارت ترامپ
پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد؛

کشف اسناد هسته‌ای یک دولت خارجی در عمارت ترامپ

پلیس فدرال آمریکا در میان 11 هزار سند دولتی و عکسی که از عمارت دونالد ترامپ در فلوریدا به دست آورده، اسنادی مربوط به دفاع هسته‌ای یک دولت خارجی که به ...

در عمارت ترامپ بیش از 11 هزار سند و عکس دولتی کشف شده است

در عمارت ترامپ بیش از 11 هزار سند و عکس دولتی کشف شده است

محاسبات نشان می‌دهد در اسناد کشف شده از عمارت ترامپ، 18 مورد برچسب «فوق سری»، 54 مورد برچسب «سری» و 31 مورد برچسب «محرمانه» داشته‌اند.

ترامپ بیش از 300 سند محرمانه را به خانه‌اش برده بود

ترامپ بیش از 300 سند محرمانه را به خانه‌اش برده بود

نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که رئیس جمهور سابق آمریکا دست کم 300 فقره اسناد طبقه‌بندی‌شده را در عمارتش نگه داشته بود.

ترامپ مدعی تجاوز پلیس فدرال به حقوق قانونی‌اش شد
در پاسخ به بازرسی پلیس از عمارت مارالاگو؛

ترامپ مدعی تجاوز پلیس فدرال به حقوق قانونی‌اش شد

دونالد ترامپ در یک پست در شبکه اجتماعی خود اعلام کرد که به‌زودی اقدامی قانونی را علیه بازرسی از عمارتش توسط اف‌بی‌آی انجام خواهد داد.

پلیس فدرال آمریکا از مشاور ترامپ بازجویی کرد

پلیس فدرال آمریکا از مشاور ترامپ بازجویی کرد

پس از کشف ده‌ها جعبه اسناد محرمانه از عمارت ترامپ در فلوریدا، اف‌بی‌آی به بازجویی از پت سیپولون مشاور سابق او پرداخت.

ترامپ؛ رئیس جمهوری که به حفظ اسناد محرمانه اعتقاد نداشت

ترامپ؛ رئیس جمهوری که به حفظ اسناد محرمانه اعتقاد نداشت

پس از آنکه رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند رئیس جمهور سابق آمریکا اسناد محرمانه اتمی را با خود به عمارت لوکسش در فلوریدا برده بود، یک رسانه انگلیسی در ...

کشف اسناد محرمانه از اقامتگاه دونالد ترامپ
پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد؛

کشف اسناد محرمانه از اقامتگاه دونالد ترامپ

در حمله روز دوشنبه اف‌بی‌آی به اقامتگاه دونالد ترامپ در فلوریدا حدود 20 جعبه اسناد از جمله 11 مجموعه اسناد سری را کشف و ضبط کرد.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت