شناسه خبر : 102760
تاریخ انتشار :
دور جدید اعتصابات راه‌آهن انگلیس را فلج کرد

دور جدید اعتصابات راه‌آهن انگلیس را فلج کرد

با ادامه اعتصابات کارگری در انگلیس، هزاران کارمند بخش راه‌آهن و حمل و نقل این کشور اعتصاباتی فلج کننده را رقم زدند.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: هزاران کارمند حوزه راه‌آهن و حمل و نقل ریلی انگلیس با اجراای دور جدیدی از اعتصابات در این کشور، باعث فلج شدن خدمات بخش راه‌آهن در سراسر انگلیس شدند.

این دور از اعتصابات به دنبال تشدید اختلافات بین نمایندگان صنفی با مقامات مسئول در انگلیس بر سر رسیدگی به مطالبات کارمندان از جمله در ارتباط با افزایش حقوق و شرایط کاری و بدتر شدن بحران هزینه‌های معیشتی به اجرا در آمد.

در نتیجه این اعتصاب کارمندان عضو اتحادیه‌های صنفی بخش راه‌آهن انگلیس تنها یک قطار از هر پنج قطار در این کشور فعال بود. این کارمندان در ماه‌های اخیر چندین دور اعتصاب را در اعتراض به برآورده نشدن مطالباتشان در زمینه دستمزد و شرایط کاری در انگلیس به اجرا در آورده‌اند. اعتصابات که از روز پنجشنبه شدت گرفت، روز جمعه نیز ادامه داشت و برای روز شنبه نیز این اعتصابات ادامه پیدا خواهد کرد. طبق پیش‌بینی، اعتصابات بار دیگر باعث اخلال در سفرهای با قطار در سراسر انگلیس خواهد شد.

میک لینچ، رئیس اتحادیه صنفی «حمل‌ونقل خودرویی،دریایی و راه‌آهن» انگلیس بیان کرد که کارمندان بخش راه‌آهن انگلیس مانند بسیاری از کارمندان بخش دولتی در این کشور برای وفق دادن زندگی خود با افزایش قیمت مواد غذایی و سوخت در تلاش هستند.

پس از آنکه آمارهای رسمی انگلیس نشان داد که نرخ تورم در این کشور در روز چهارشنبه به بالاترین میزان ۴۰ سال اخیر معادل ۱۰.۱ درصد در جولای و بالاتر از پیش‌بینی ۹.۸ درصدی تحلیلگران رسیده است، میک لینچ با اشاره به احتمال فراگیرتر شدن هر چه بیشتر اعتصابات درباره آنچه که تأثیرات «موج اقدام برای همبستگی» بر بخش‌های مختلف در انگلیس هشدار داد.

اتحادیه‌های کارگری بخش‌های پست، بنادر و هوانوردی انگلیس نیز برنامه‌های اعتصابات خود را در ضمن آسیب وارد شدن به حقوق‌ها در بحران فعلی هزینه‌های معیشتی در انگلیس اعلام کرده‌اند. در اسکاتلند، کارگران بخش جمع‌آوری زباله و کارگران بازیافت در شهر ادینبورگ، پایتخت این کشور، اعتصاب ۱۱ روزه خود را از امروز پنجشنبه آغاز کردند و اعتراض کردن که پیشنهاد ارائه شده از سوی مقامات برای افزایش ۳.۵ درصدی حقوقشان برای مدیریت صورت‌حساب‌های معیشتی آنها کافی نیست.

لینچ روز پنجشنبه در محل یک ایستگاه قطار در شهر لندن گفت: «مردم در این کشور از دستمزدهای کم به ستوه آمده اند. میلیون ها نفر از مردم چندین دهه است یک توافق حقوقی مناسب نداشته‌اند. بنابراین کارکنان دولتی بخش‌های مراقبت‌های سلامت، آموزش، حمل‌ونقل و همه انواع بخش‌ها در معرض کاهش دستمزد و تورم افسارگسیخته قرار گرفته‌اند.

او دولت محافظه کار انگلیس را از بابت اتخاذ یک برنامه بر ضد اتحادیه‌ها و به موجب آن طولانی ساختن اختلافات کارگری در این کشور مقصر دانست و گفت که کارگران بخش راه آهن انگلیس به اعتصابات خود تا زمانی که با شرکت های راه  آهن که در مالکیت خصوصی اما به شدت تحت تاثیر قوانین دولتی هستند، به توافق برسند.

لینچ گفت که مقامات انگلیس از وجوه مالیات دهندگان برای نجات شرکت‌ها استفاده کرده‌اند تا درآمد آنها به سبب اعتصاب‌ها از دست نرود و در نتیجه این وضع مدیران انگیزه‌ای برای مذاکره ندارند.

چندی پیش لیز تراس وزیر خارجه دولت انگلیس در راستای رقابت برای تصدی رهبری حزب محافظه کار و جانشینی بوریس جانسون در نخست وزیری وعده داد که در صورت پیروز شدنش در این رقابت دیگر اجازه نخواهد داد «اقدام جنگ طلبانه» اتحادیه های تجاری باعث «فلج شدن» اقتصاد انگلیس شود.

به نوشته خبرگزاری پرس اسوسیشن، میک لینچ پیشتر در یک مصاحبه دیگر نیز به این تهدید لیز تراس واکنش نشان و هشدار داد اگر قوانینی در آینده بر ضد اتحادیه های صنفی این کشور تصویب شوند، اجرای «یک برخورد کارگری هماهنگ و همزمان» ضرورت پیدا می‌کند.

او بیان داشت، «یک چنین وضعیت خطرناکی» در بردارنده ریسک به عقب برگردان انگلیس به «دوران ویکتوریا» است.

لینچ به یک روزنامه انگلیسی گفت: او (لیز تراس) مجموعه اقداماتی را در نظر دارد پیاده کند که سبب خواهند شد عملا اتحادیه های تجاری موثر دیگر وجود نداشته باشند و ما فکر می کنیم این کار عملا باعث غیرقانونی شدن اقدامات صنفی دسته جمعی شود.

او تأکید کرد: من فکر می کنم این به مثابه چرخشی به سمت راست افرطی به نمایندگی از محافظه کاران بوده و آنها دارند به نفع حامیان مرتجع آنها عمل می‌کنند. من فکر می‌کنم در آن صورت شاهد یک پاسخ عظیم از جانب جنبش اتحادیه‌های تجاری خواهیم بود.


خبرگزاری آسوشیتدپرس
اخبار مرتبط
افزایش مجدد قیمت‌ کالاها در خرده‌فروشی‌های انگلیس
کنسرسیوم خرده‌فروشی انگلیس گزارش داد؛

افزایش مجدد قیمت‌ کالاها در خرده‌فروشی‌های انگلیس

طبق آمارهای ارائه شده توسط کنسرسیوم خرده‌فروشی انگلیس افزایش قیمت کالاها موجب فشار بر اقشار مختلف جامعه در ماه‌های آینده خواهد شد.

کارکنان پست سلطنتی انگلیس اعتصاب کردند

کارکنان پست سلطنتی انگلیس اعتصاب کردند

iمزمان با نرخ دورقمی تورم در انگلیس و اعتصاب‌ها بر سر افزایش دستمزد در این کشور، 115 هزار نفر از کارکنان بزرگ‌ترین شرکت پستی انگلیس امروز برای چندمین ...

بیش از 1900 نفر از کارکنان بزرگترین بندر انگلستان دست به اعتصاب زدند

بیش از 1900 نفر از کارکنان بزرگترین بندر انگلستان دست به اعتصاب زدند

بیش از 1900 نفر از کارکنان بندر«فلیکس استو» در شرق انگلیس، در اعتراض به دستمزدهای خود، اعتصاب 8 روزه‌ای را از امروز آغاز کردند.

مردم انگلیس برای جبران افزایش هزینه‌ها از خریدهای روزمره صرف‌نظر می‌کنند

مردم انگلیس برای جبران افزایش هزینه‌ها از خریدهای روزمره صرف‌نظر می‌کنند

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که 16 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به صورت مکرر وعده‌های غذایی خود را کاهش داده‌اند تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی ...

اعتراف نامزد نخست‌وزیری به بحران انرژی در انگلیس

اعتراف نامزد نخست‌وزیری به بحران انرژی در انگلیس

وزیر دارایی سابق انگلیس اعتراف کرد اگر بسته کمک مالی افزایش پیدا نکند، میلیون‌ها انگلیسی از جمله بسیاری از مستمری‌بگیران در فقر فرومی‌روند.

نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت