آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 102549
تاریخ انتشار :
ترامپ؛ رئیس جمهوری که به حفظ اسناد محرمانه اعتقاد نداشت

ترامپ؛ رئیس جمهوری که به حفظ اسناد محرمانه اعتقاد نداشت

پس از آنکه رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند رئیس جمهور سابق آمریکا اسناد محرمانه اتمی را با خود به عمارت لوکسش در فلوریدا برده بود، یک رسانه انگلیسی در گزارشی به اقدامات بحث‌برانگیز او در قبال اطلاعات محرمانه آمریکا طی سال‌های گذشته پرداخت.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: پس از آنکه رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا اسناد محرمانه اتمی را با خود به عمارت لوکسش در فلوریدا برده بود، روزنامه «ایندیپندنت» در گزارشی به اقدامات بحث‌برانگیز او در قبال اطلاعات محرمانه آمریکا طی سال‌های گذشته پرداخت.

ماه می سال ۲۰۱۷ روزنامه «واشنگتن پست» نوشت، ترامپ اطلاعات محرمانه درباره داعش را که یکی از متحدان آمریکا در اختیار این کشور قرار داده بود در جمعی با حضور وزیر امور خارجه و سفیر روسیه بر ملا کرده بود. بعد از این جلسه، مقام‌های کاخ سفید تلاش کردند در تماس با سازمان اطلاعات مرکزی (سی‌آی‌اِی) و آژانس امنیت ملی لطمه‌های ناشی از این کار ترامپ را به حداقل برسانند.

در همان سال، رسانه‌ها اعلام کردند که ترامپ به «رودریگو دوترته»، همتای وقت فیلیپینی خود گفته آمریکا دو زیردریایی اتمی در مجاورت آب‌های کره شمالی مستقر کرده است. در متن لو رفته از تماس تلفنی آنها، ترامپ گفته است: ما دو زیردریایی داریم که در جهان نظیر ندارند. دو زیردریایی آنجا داریم ولی نه اینکه اصلاً بخواهیم از آن‌ها استفاده کنیم.

ماه می سال ۲۰۱۷، «امبر رود»، وزیر کشور انگلیس از دولت ترامپ بابت انتشار جزئیات محرمانه درباره بمب‌گذاری مرگبار در سالن کنسرت شهر منچستر انتقاد کرد. این مقام انگلیسی گفت: آزاردهنده است که ببینی این اطلاعات توسط منابع دیگر منتشر می‌شوند. خیلی صریح به دوستان خود گفته‌ایم این اتفاق نباید تکرار شود.

در همان سال، ترامپ پس از دیدار با «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه در حاشیه نشست گروه ۲۰ یادداشت‌های مترجم همراهش را گرفته و به او گفته بود درباره حرف‌‍‌هایی که میان او و همتای روسش رد و بدل شده حرفی به مقامات کاخ سفید نزند. دو سال بعد، مقامات کاخ سفید اعلام کردند  حتی در آرشیو محرمانه هیچ سند نوشتاری از پنج دیدار ترامپ و پوتین وجود ندارد.

سال ۲۰۱۹، لو رفتن مدارکی نشان داد که دولت ترامپ تعدادی توافق محرمانه را امضا کرده که به شرکت‌های آمریکایی اجازه می‌داد فناوری‌های اتمی را به سعودی‌ها بفروشند. مدیر اداره امنیت ملی اتمی در وزارت انرژی آمریکا اذعان کرد که این شرکت‌های آمریکایی از دولت ترامپ خواسته بودند این توافق‌ها محرمانه باقی بمانند.

ماه فوریه ۲۰۲۲، هنگامی که کمیته تحقیق درباره حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در حال بررسی اسناد آرشیو ملی بود مشخص شد که رئیس جمهور سابق آمریکا پس از خروج از کاخ سفید چندین جعبه اسناد رسمی دولت را به عمارت اعیانی خود به اسم «مار ئه لاگو» منتقل کرده است. در میان این اسناد، نامه‌های گرم و صمیمی بین او و رهبر کره شمالی نیز پیدا شدند.

بعد از این اتفاق یک فرد نزدیک به ترامپ به اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) گفت که رئیس جمهور سابق آمریکا همچنان اسناد و مدارکی را نزد خود نگه داشته است. این اظهارات در نهایت به تفتیش عمارت ترامپ و ضبط چند جعبه دیگر از اسناد منتج شد.


روزنامه ایندیپندنت
اخبار مرتبط
کشف اسناد هسته‌ای یک دولت خارجی در عمارت ترامپ
پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد؛

کشف اسناد هسته‌ای یک دولت خارجی در عمارت ترامپ

پلیس فدرال آمریکا در میان 11 هزار سند دولتی و عکسی که از عمارت دونالد ترامپ در فلوریدا به دست آورده، اسنادی مربوط به دفاع هسته‌ای یک دولت خارجی که به ...

ترامپ بیش از 300 سند محرمانه را به خانه‌اش برده بود

ترامپ بیش از 300 سند محرمانه را به خانه‌اش برده بود

نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که رئیس جمهور سابق آمریکا دست کم 300 فقره اسناد طبقه‌بندی‌شده را در عمارتش نگه داشته بود.

نگرانی مقامات کاخ سفید درباره اسناد کشف شده از عمارت ترامپ

نگرانی مقامات کاخ سفید درباره اسناد کشف شده از عمارت ترامپ

مقامات کاخ سفید نگرانی خود را درباره اسناد طبقه بندی شده‌ای که ترامپ به عمارتش برده بود، ابراز کردند.

ترامپ مدعی تجاوز پلیس فدرال به حقوق قانونی‌اش شد
در پاسخ به بازرسی پلیس از عمارت مارالاگو؛

ترامپ مدعی تجاوز پلیس فدرال به حقوق قانونی‌اش شد

دونالد ترامپ در یک پست در شبکه اجتماعی خود اعلام کرد که به‌زودی اقدامی قانونی را علیه بازرسی از عمارتش توسط اف‌بی‌آی انجام خواهد داد.

پلیس فدرال آمریکا از مشاور ترامپ بازجویی کرد

پلیس فدرال آمریکا از مشاور ترامپ بازجویی کرد

پس از کشف ده‌ها جعبه اسناد محرمانه از عمارت ترامپ در فلوریدا، اف‌بی‌آی به بازجویی از پت سیپولون مشاور سابق او پرداخت.

مقامات آمریکا نسبت به وقوع جنگ داخلی در این کشور هشدار دادند
پس از بازرسی عمارت مارالاگو؛

مقامات آمریکا نسبت به وقوع جنگ داخلی در این کشور هشدار دادند

مقامت امنیتی آمریکا پس از بازرسی عمارت دونالد ترامپ در بیانیه‌ای درباره تهدید به بمب گذاری در مقرهای اف‌بی‌آی و دیگر تهدیدات داخلی با عناوین «جنگ ...

مقام اطلاعاتی سابق آمریکا خواستار اعدام ترامپ شد

مقام اطلاعاتی سابق آمریکا خواستار اعدام ترامپ شد

مدیر پیشین دستگاه اطلاعاتی آمریکا پیشنهاد اعدام دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور به علت افشای اسناد هسته‌ای را بازتوئیت کرد.

کشف اسناد محرمانه از اقامتگاه دونالد ترامپ
پلیس فدرال آمریکا اعلام کرد؛

کشف اسناد محرمانه از اقامتگاه دونالد ترامپ

در حمله روز دوشنبه اف‌بی‌آی به اقامتگاه دونالد ترامپ در فلوریدا حدود 20 جعبه اسناد از جمله 11 مجموعه اسناد سری را کشف و ضبط کرد.

نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.