آگهی تبلیغاتی

شناسه خبر : 102546
تاریخ انتشار :
آمریکا بیش از 390 مداخله نظامی بیرون از مرزهای خود داشته است

آمریکا بیش از 390 مداخله نظامی بیرون از مرزهای خود داشته است

نتایج پژوهشی تحت عنوان درآمدی بر طرح مداخله نظامی؛ داده‌های جدید از مداخلات نظامی آمریکا 1776-2019 نشان می‌دهد آمریکا از زمان انقلاب این کشور تا سال 2019، 392مداخله نظامی در کشورهای دیگر دشاته است.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: نتایج پژوهشی که اخیراً انجام شده، نشان می‌دهد دولت آمریکا از زمان انقلاب این کشور در سال ۱۷۷۶ تا سال ۲۰۱۹، ۳۹۲ مداخله نظامی داشته که بیشتر آنها در کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب و آسیا بوده‌اند.

این پژوهش تحت عنوان «درآمدی بر طرح مداخله نظامی؛ داده‌های جدید از مداخلات نظامی آمریکا ۱۷۷۶-۲۰۱۹» در «مجله حل تعارض» منتشر شده است.

«مونیکا دوفی»، یکی از نویسندگان این پژوهش و استاد دانشگاه «تافتس» می‌گوید: هم‌اکنون آمریکا نیروهای ویژه نظامی بیشتری نسبت به سفرای خود در کشورهای مختلف مستقر کرده است.

به گفته نویسندگان این پژوهش با گذشت زمان، مداخلات نظامی آمریکا در خارج از مرزها هم شدت گرفته و تنها از سال ۲۰۰۰ به این طرف، آمریکا ۳۰ مداخله نظامی در سطح ۴ (استفاده از نیروی نظامی) یا سطح ۵ (جنگ) داشته است.

نویسندگان همچنین به توجیهات به اصطلاح «بشردوستانه» و «دفاع از دموکراسی» مقامات آمریکا برای دخالت‌های نظامی و استفاده از زور و همچنین مشروع‌جلوه‌دادن این دخالت‌ها تحت عنوان «جنگ جهانی علیه ترور» اشاره می‌کنند و می‌گویند در ۳۰ سال گذشته مدام از این توجیهات استفاده شده که اغلب اوقات از نظر حقوقی سست و بی‌پایه و از نظر عملی ماهیتی متناقض داشته‌اند.


اسپوتنیک
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.