شناسه خبر : 102331
تاریخ انتشار :
هاآرتص: راهبردهای اسرائیل در قبال غزه شکست‌خورده‌ است

هاآرتص: راهبردهای اسرائیل در قبال غزه شکست‌خورده‌ است

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی، سیاست‌های کنونی تل‌آویو در قبال غزه را احمقانه توصیف کرد و آنها را نشان از شکست کامل این رژیم در روند سیاست‌گذاری‌ها خواند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: پس از اعلام آتش‌بس میان جنبش جهاد اسلامی فلسطین و رژیم صهیونیستی، رسانه‌های عبری از سیاست تل‌آویو در قبال غزه انتقاد کرده و خواهان در پیش گرفتن اصل «اقتصاد در ازای امنیت» از سوی اشغالگران شدند.

روزنامه اسرائیلی «هاآرتص» در سرمقاله امروز (دوشنبه) خود نوشت: «این عملیات نظامی، ابعاد دیگری از شکست کامل سیاست اسرائیل در قبال غزه را نشان داد؛ زیرا دورهای خشونت‌آمیز درگیری‌ها بیشتر تکرار شد و روال زندگی شهرک‌نشینان را بارها و بارها بر هم زد».

هاآرتص ضمن اولویت دادن به نوار غزه در منافع رژیم صهیونیستی، نوشت: «برای جلوگیری از این روند احمقانه اسرائیل، با اشاره به سیاست تل‌آویو در قبال غزه، باید در مرحله اول برای «بازسازی غزه و گسترش مجوزهای ورود مصالح و کالاهای ساختمانی، علاوه بر بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی در این نوار، کار کرد».

این روزنامه اسرائیلی در توضیح راهبرد خود، افزود: «تغییر راهبردی که قبلاً تل‌آویو در قبال غزه اتخاذ کرده بود، بسیار مهم است. ابتدا باید ابتکار ارائه شده توسط یائیر لاپید، نخست‌وزیر کنونی که در سپتامبر ۲۰۲۱ ارائه شد، دنبال شود؛ ابتکاری که  اصل اقتصاد را در مقابل امنیت قرار می‌داد».

این در حالی است که رژیم صهیونیستی پس از سه روز درگیری و حمله علیه ساکنان غیرنظامی غزه بدو ن هیچ دستاوردی، از جنبش جهاد اسلامی درخواست آتش‌بس کرد. شب گذشته نبرد «وحدت میادین» بین جنبش جهاد اسلامی و تل‌آویو از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت محلی وارد فاز آتش بس شد.

نخست وزیر موقت رژیم صهیونیستی بعد از ظهر روز گذشته (یکشنبه) و هم‌زمان با تلاش برای توافق بر سر آتش‌بس با جنبش جهاد اسلامی، خطاب به مسئولان صهیونیست حاضر در شهرک‌های مجاور غزه  اذعان کرده بود که اهداف صهیونیست‌ها از تجاوز به غزه، محقق شده است و تداوم عملیات، سودی ندارد.


المیادین
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت