شناسه خبر : 102273
تاریخ انتشار :
کاغذ به بندی یک میلیون تومان رسید

کاغذ به بندی یک میلیون تومان رسید

قیمت کاغذ تحریر در بازار آزاد به بندی یک میلیون تومان رسیده است؛ این در حالی است که کارشناسان بر این باورند که قیمت تمام شده برای تاجران حتی بالاتر است.

نورنیوز-گروه فرهنگ: قیمت کاغذ در بازار آزاد در روزهای پایانی هفته پس از چند هفته ثبات و کاهش قیمت دوباره رو به افزایش گذاشته است. بر این اساس هر بند کاغذ چاپ و تحریر 70 در 100 با گرماژ 70 گرمی از بندی 920 هزار تومان به بندی 990 تا یک میلیون تومان رسیده است.

این افزایش قیمت که از ابتدای هفته با 10 تا 15 هزار تومان افزایش قیمت آغاز شد، در نهایت به بندی 990 هزار تومان رسید. افزایش قیمت در بازار کاغذ در حالی است که کارشناسان قیمت‌های فعلی را نیز حتی کمتر از قیمت تمام شده کاغذ می‌دانند.

محسن قدبیگی، از جمله این کارشناسان است که گفت:‌ قیمت تمام شده کاغذ با نرخ دلار روز برای تاجران بندی 980 هزار تومان تمام می‌شود.اگر بخواهیم درصدی سود نیز لحاظ کنیم قیمت کاغذ بندی یک میلیون و 100 تا یک میلیون و 200 هزار تومان تمام می‌شود. 

وی ادامه داد:‌ در وضعیت فعلی سفارش چندانی در بازار وجود ندارد،‌ اما اواخر مرداد و اوایل شهریور قیمت کاغذ رفته رفته افزایش پیدا می‌کند؛ چرا که تولیدکنندگان دفتر برای خرید وارد بازار می‌شوند.

قدبیگی از افزایش قیمت کاغذ a4 خبر داد و گفت:‌ این کاغذ نیز به بسته‌ای 106 هزار تومان رسیده است‌، اما در کاغذ روزنامه با تغییر قیمت مواجه نبوده‌ایم.

آمارها نشان می‌دهند که در سه ماهه نخست سال جاری 51.3 هزار تن  به ارزش بیش از 54.7 میلیون  دلار کاغذ چاپ و تحریر و همچنین 3.7 هزار تن به ارزش سه میلیون دلار کاغذ روزنامه واردات صورت گرفته است که نسبت به سال گذشته با افزایش همراه بوده است.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت