شناسه خبر : 102154
تاریخ انتشار :
اعتراض ایران به اظهارات جنگ طلبانه مقامات رژیم صهیونیستی
تخت‌روانچی در نامه به دبیرکل سازمان ملل مطرح کرد؛

اعتراض ایران به اظهارات جنگ طلبانه مقامات رژیم صهیونیستی

تخت‌روانچی، نماینده دائم ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت به اظهارات جنگ‌طلبانه مقامات رژیم صهیونیستی اعتراض کرد.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: «مجید تخت‌روانچی»، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل در این نامه با اشاره به اظهارات اخیر «ایال هولاتا»، مشاور امنیت ملی و رئیس شورای امنیت ملی رژیم صهیونیستی علیه ایران، اعلام کرد که رژیم اسرائیل همچنان به تهدید به استفاده از زور علیه ایران ادامه می‌دهد، این اظهارات علناً مسئولیت عملیات‌های خرابکارانه و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل در ایران را تأیید کرده است.

در این نامه اشاره شده است که در مصاحبه‌ای در ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۲، ایال هولاتا، رئیس شورای امنیت ملی رژیم اسرائیل، آشکارا ایران را به عملیات تروریستی بیشتر تهدید کرد و گفت: «ما در طول یک سال گذشته... در ایران به‌ندرت عمل کرده‌ایم.» وی همچنین با بیان اینکه اسرائیل بدون توجه به نظر واشنگتن در مورد این موضوع، مستقلاً علیه جمهوری اسلامی عمل خواهد کرد، افزود: «این تنها ادامه کاری است که در سال گذشته انجام داده است».

در این نامه تأکید شده است: این اظهارات تحریک‌آمیز نه‌تنها نقض آشکار حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد است، بلکه اذعان صریح و آشکار به مسئولیت عملیات و اقدامات تروریستی رژیم اسرائیل علیه مقامات و دانشمندان ایرانی، و زیرساخت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران است که توسط این رژیم در سال‌های اخیر داخل خاک ایران صورت گرفته است، همچنین این واقعیت را ثابت می‌کند که رژیم اسرائیل مسئول این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی است و باید پاسخگو باشد و عواقب چنین جنایاتی را بپذیرد.

در این نامه همچنین به اظهارات اخیر «بنی گانتس»، وزیر دفاع رژیم اسرائیل اشاره شد که بار دیگر به دروغ و کمپین اطلاعات نادرست علیه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران متوسل شده و در مصاحبه‌ای در ۲۶ ژوئیه ۲۰۲۲ مدعی شده است که اسرائیل توانایی آسیب جدی و به تعویق انداختن برنامه هسته‌ای ایران را دارد.

در نامه ایران تأکید شده است: جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار نسبت به هرگونه ماجراجویی نظامی رژیم اسراییل علیه ایران در راستای اجرای سیاست‌های شرورانه این رژیم در منطقه، حق مشروع خود را بر اساس حقوق بین‌الملل و منشور ملل متحد در پاسخ به این گونه اقدامات جنایتکارانه و تروریستی محفوظ می‌داند و از مردم و منافع امنیت ملی خود در هر زمانی که مناسب تشخیص دهد، محافظت می‌کند.

در پایان نامه ایران از شورای امنیت خواسته شده است به تعهدات منشوری خود برای حفظ صلح و امنیت بین‌المللی پایبند باشد و سیاست‌های جنگ‌افروزانه و فعالیت‌های بدخواهانه رژیم اسرائیل را که تهدیدی واقعی برای صلح و امنیت بین‌المللی است، محکوم نماید.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.
X
طرح فروش سیم‌کارت