مدیران خودرو

شناسه خبر : 102140
تاریخ انتشار :
تفویض اختیار دولت برای تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان

تفویض اختیار دولت برای تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان

سخنگوی دولت گفت: هیئت وزیران برای تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان، اختیارات خود را به هیئت امنای صندوق بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی تفویض کرد.

نورنیوز-گروه جامعه: علی بهادری جهرمی، امروز سه‌شنبه در نشست خبری اظهار داشت: پس از دستور آقای رئیسی برای پیگیری بهبود وضعیت معیشتی بازنشستگان و برگزاری نشست‌های معاون اول با نمایندگان آنها، هیئت دولت برای تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان، اختیارات خود را به هیئت امنای صندوق بازنشستگی سازمان تأمین اجتماعی تفویض کرد. 

تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز باید به یک مطالبه عمومی تبدیل شود

سخنگوی دولت درباره سیل‌های اخیر گفت: وظیفه مسئولان اجرایی، حضور در میدان بحران‌ها و مدیریت مشکلات مردم و کمک به کاهش آن‌ها است، نه اینکه مانند برخی از ادوار، دولت فقط تماشاگر گرفتاری‌های مردم یا مشغول مدیریت مجازی باشد.

بهادری جهرمی تصریح کرد: یکی از اصلی‌ترین عوامل تقویت آثار تخریبی سیل‌های اخیر، ساخت و سازهای غیر مجاز در مسیر رودخانه‌ها بود. تخریب این ساخت و سازها باید به یک مطالبه عمومی تبدیل و به‌صورت مستمر و نه مقطعی با آن برخورد شود.

میزان تسهیلات ارائه شده در اجرای قانون جوانی جمعیت و وام‌های بدون ضامن

سخنگوی دولت درباره قانون جوانی جمعیت گفت: برای اجرای این قانون، از ابتدای امسال تاکنون تعداد ۲۱۷ هزار فقره وام فرزندآوری به مبلغ بیش از ۸۶ هزار میلیارد ریال و بیش از ۳۲۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج به مبلغ ۴۴۰ هزار میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.

بهادری جهرمی تصریح کرد: بیش از ۲۳۰ هزار خودرو نیز در طرح‌های فروش خودروسازان به طرح جوانی جمعیت تخصیص داده شده که نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر تکمیل وجه داشتند و ثبت نام آنها نهایی شده است.

سخنگوی دولت درباره پرداخت وام‌‌ها، اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال، بیش از یک میلیون فقره تسهیلات خُرد بدون ضامن به مبلغ ۴۱۴ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است.

میزان اموال تملیکی تعیین تکلیف شده

بهادری جهرمی درباره تعیین تکلیف اموال تملیکی گفت: کار جهادی و حرکت جهشی وزارت اقتصاد برای ساماندهی گمرکات کشور و انبارهای اموال تملیکی، با روند پر شتاب در حال حرکت است. در ۱۱ ماهه نخست دولت سیزدهم، حدود ۸۵۰۰ میلیارد تومان کالا در انبارها و بنادر، تعیین تکلیف شده که رشد ۱۳۷ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته داشته است.

برنامه‌ریزی‌های مقدماتی برای حضور رئیس جمهور در نشست عمومی سازمان ملل 

سخنگوی دولت در پاسخ به این پرسش که آیا رئیس جمهور در نشست عمومی سازمان ملل حضور خواهد یافت یا خیر، اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌های مقدماتی برای این سفر صورت گرفته است.

برنامه راهبردی همکاری با چین در حال اجرا است

سخنگوی دولت تصریح کرد: بر اساس آمارهای گمرک، در ۴ ماه نخست امسال، ارزش صادرات به چین رشد ۲۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، در سال ۱۴۰۰ حجم تجارت خارجی ایران و چین ۴۳ درصد و صادرات به چین نیز ۵۸ درصد رشد و سال گذشته، صادرات محصولات کشاورزی به چین نیز رشد ۴۵ درصدی داشته است.


خبرگزاری صدا و سیما
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.