مدیران خودرو

شناسه خبر : 101959
تاریخ انتشار :
هواداران جریان صدر پارلمان عراق را اشغال کردند
نور نیوز بررسی کرد؛

هواداران جریان صدر پارلمان عراق را اشغال کردند

پیام مقتدی صدر به هوادارانش برای خارج شدن از پارلمان، ضمن آن که می تواند موجب پایان دادن اشغال پارلمان از سوی آنها شود اما نشان می‌دهد که این جریان قصد دارد به تحرکات مشابه در ماه محرم ادامه داد.

نورنیوز -گروه بین‌الملل: بعد از ظهر امروز هواداران جریان صدر که همه نمایندگان آن در پارلمان عراق به دستور مقتدی صدر از   نمایندگی استعفاء دادند با عبور از منطقه سبز بغداد به مقر پارلمان عراق حمله کردند.

 
نیروهای امنیتی نتوانستند مانع از ورود معترضان به پارلمان شوند.


«مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق  از تظاهرات کنندگان خواسته است  آرامش خود را حفظ کنند و فوراً از منطقه سبز بغداد را ترک‌ نمایند.
چارچوب هماهنگی شیعیان عراق که اکثریت پارلمان را در اختیار دارد در واکنش به این اقدام هواداران جریان صدر با صدور  بیانیه ای خطاب به ملت عراق تاکید کرد:ملت عزیز عراق، دغدغه ما حفظ امنیت و سلامت قشرهای مختلف مردم عزیز است، ما هرگز به شما پشت نخواهیم کرد، شما را به هوشیاری در برابر مکر دشمنان و مقابله با هرگونه فتنه و جلوگیری از هرج و مرج و اقدامات غیرقانونی و گرفتن فرصت از فرصت‌طلبان و آمادگی برای هر حادثه اضطراری دعوت می‌کنیم.


گزارشهای دریافتی حاکی است مقتدی صدر رهبر جریان صدر عراق نیز ساعتی قبل با ارسال پیامی خطاب به معترضان گفت: پیامتان رسید. فاسدان را به وحشت انداختید. دو رکعت نماز بخوانید و سالم به خانه‌هایتان بازگردید. قیامِ محرم الحرام، قیامِ اصلاح و مخالفت با ستم و فساد است.


پیام مقتدی صدر ضمن آن که می تواند هواداران وی را در این مرحله،  متقاعد به خروج از پارلمان نماید اما  نشان میدهد که این جریان قصد دارد به تحرکات مشابه در ماه محرم ادامه داد.
چند روز قبل، برخی رهبران گروهای عضو چارچوب هماهنگی عراق اعلام کردند که این جریان برای حمایت از محمد شیاع السودانی به عنوان نخست وزیر جدید عراق به جمع بندی رسیده است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.