مدیران خودرو

شناسه خبر : 101884
تاریخ انتشار :
خاندوزی: وصول درآمد حاصل از فروش نفت 580درصد افزایش یافت

خاندوزی: وصول درآمد حاصل از فروش نفت 580درصد افزایش یافت

سخنگوی اقتصادی دولت گفت: وصول درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات و درآمد حاصل از مالیات در 4ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به‌ترتیب 580 و 200 درصد رشد داشته است.

نورنیوزـگروه اقتصاد: سیداحسان خاندوزی سخنگوی اقتصادی دولت در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: 31 تیر وضعیت مالی دولت در سال 1401 تهیه شد و پایان سال وضعیت مجامع و شرکت‌های زیادی مشخص شد.

وی ادامه داد: مهار تورم بعد از افزایش قیمتها در اردیبهشت و خرداد از اولویت‌های جدی رییس جمهور بود که تا پایان سال باید در اولویت ستاد اقتصادی دولت قرار بگیرد، عملکرد دولت در 4ماهه نخست امسال نشان می‌دهد دولت تا حد خوبی در جبران کسری بودجه موفق بوده است.

خاندوزی از رشد 48درصدی درآمدی منابع بودجه نسبت به مدت مشابه سال گذشته و افزایش 16درصدی هزینه‌ها خبر داد و گفت: دولت روی این موضوع متمرکز بود تا بتواند درآمد پایدار بیشتری کسب کند.

وی اضافه کرد: این یعنی جبران کسری بودجه در دستور کار دولت بود و در 4ماهه نخست امسال محقق شد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش صادرات نفتی و نرخ تبدیل ارزی در قانون  بودجه سال 1401، شاهد افزایش 580درصدی درآمد حاصل از صادرات نفت و میعانات به خزانه در 4ماهه نخست امسال بودیم و این موارد از موارد ذیل تبصره 14 بود و این باعث شد دولت با تنخواه کمتری وضعیت مالی خود را  سامان دهد.


تسنیم
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.