مدیران خودرو

شناسه خبر : 101826
تاریخ انتشار :
«تغذیه رایگان» 3 تا 5 میلیون دانش‌آموز با شیر و نان از مهرماه

«تغذیه رایگان» 3 تا 5 میلیون دانش‌آموز با شیر و نان از مهرماه

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح تغذیه‌ای رایگان با پوشش حداقل 3 تا 5 میلیون دانش آموز از مهرماه امسال خبرداد.

نورنیوزـگروه جامعه: صادق ستاری فرد اظهار کرد: طرح تغذیه‌ رایگان که شامل؛ شیر، نان غنی شده با ویتامین D و روی می‌شود با پوشش حداقل ۳ تا ۵ میلیون دانش آموز از مهرماه امسال اجرا می‌شود.

وی با اشاره به این‌که موضوع تغذیه دانش آموزان از سال ۱۳۸۹ تا به الان از نظام تعلیم و تربیت حذف شده بود افزود: با پیگیری شخص وزیر و البته موافقت و همراهی سازمان برنامه و بودجه و معاون اول ریاست جمهوری اعتبار خوبی برای تغذیه تصویب شد.

ستاری فرد از تخصیص مبلغ هزار و۱۵۰میلیارد تومان برای این موضوع خبرداد و تصریح کرد: با توجه به این که بخش زیادی از دانش آموزان یعنی حدود سه تا پنج میلیون دانش آموز در مناطق روستایی، عشایری، مرزی، حاشیه شهرها هستند و باید تحت پوشش این طرح قرار بگیرند، لذا نیاز مالی ما بیشتر از مبلغ تخصیص داده شده است.

وی عنوان کرد: ما در تلاشیم که اجرای این طرح را به صورت مشارکتی با برخی نهادها از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و آستان قدس رضوی از مهرماه امسال شروع کنیم.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگویی رادیویی از اجرای پایلوت این طرح در استان سیستان و بلوچستان و استان البرز خبرداد و گفت: ما حدود ۷۵ هزار دانش آموز را به صورت آزمایشی تحت پوشش قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: از مهرماه امسال حداقل ۳ تا ۵ میلیون دانش آموز تحت پوشش برنامه تغذیه‌ای رایگان شامل شیر رایگان، نان غنی شده با ویتامین D و روی قرار می‌گیرند و در کنارآن، توزیع ریزمغذی‌ها و مکمل یاری و آهن یاری را نیز به خصوص برای دختران دنبال خواهیم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ستاری فرد با بیان این که اولویت ما دانش آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول و دانش آموزان مناطق عشایری، روستایی، مرزی و حاشیه شهر هستند، اظهار کرد: طبق برآوردهایی که داشتیم به عدد پنج میلیون دانش آموز رسیدیم اما تحقق این عدد بستگی به پوشش اعتباری و پشتیبانی اشخاص حقیقی و حقوقی از طرح مذکور دارد.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.