مدیران خودرو

شناسه خبر : 101813
تاریخ انتشار :
لازمه تحول، انجام کارهای جدید است

لازمه تحول، انجام کارهای جدید است

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خطاب به رایزنان فرهنگی گفت : لازمه تحول، انجام کارهای جدید است.

نورنیوزـگروه فرهنگ: دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور که در حسینیه الزهرای سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

ایمانی پور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دومین روز این نشست گفت: در تلاش هستیم در ماموریت های جدید اعزام رایزنان فرهنگی به خارج از کشور از افراد دیگری که در این زمینه تبحر دارند، وارد مجموعه کرده و از وجودشان در کشورهای مقصد استفاده کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تاکید براینکه قصد داریم ایجاد نهاد دیپلماسی عمومی ایران را دنبال نمائیم، گفت: البته بنا داشتیم همزمان با برگزاری دهیمن اجلاس رایزنان فرهنگی ایران در تهران رونمایی  این نهاد را داشته باشیم ولی به ماه آینده موکول و در موعد مقرر این مهم انجام خواهد شد.

 وی همچنین با تاکید براینکه نباید برنامه ها و اقدامات رایزنان فرهنگی در ماموریت های جدید تکراری باشد، تصریح کرد: اینکه چه کاری باید انجام شود تا مخاطبین ما در عرصه بین الملل افزایش پیدا کنند، هنر رایزنان فرهنگی ست از این رو باید شما رایزنان فرهنگی نظرسنجی و افکارسنجی کرده تا  بدانید مخاطب در خارج از کشور چه می‌خواهد؟. 

حجت الاسلام ایمانی پور بیان کرد: وقتی می‌گوییم گفتمان تمدن نوین اسلامی باید ترویج شود، پیش از هر چیز باید بدانیم که هنوز ابعاد تمدن نوین اسلامی به خوبی تشریح نشده است.

وی افزود: باید در بخش ساماندهی نیروی انسانی، فاصله بین فعالیت رایزنان قدیم و جدید را حذف کنیم و در دوره جدید دیگر سرپرست نفرستاده‌ایم و فاصله بین فعالیت رایزن قدیم و جدید را با سرپرست پر نمی‌کنیم و مستقیم رایزن جدید را تعیین و به محل مأموریت می‌فرستیم.

حجت الاسلام ایمانی‌پور درباره امضای تفاهمنامه‌ها و برنامه‌های مبادلات فرهنگی هم اظهار داشت: اخیر آیت الله رئیسی رئیس جمهور به همه دستگاه‌های فرهنگی ابلاغ کرده‌اند که هر برنامه موافقتنامه فرهنگی قبل از امضا باید از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تأیید شود و دولت مامور امضا آن موافقتنامه است و باید نماینده داشته باشد.

ایمانی پور ادامه داد: رویداد «از ایران» گام نخست برای ارسال و صادرات محصولات فرهنگی داخل به خارج از کشور بود، ما باید ذائقه مخاطب در خارج از کشور را بشناسیم و بدانیم که هر چه در داخل تولید کنیم، آن چیزی که مخاطب خارج از کشور می‌خواهد، نخواهد بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه، نگاه متحولانه نسبت به انجام برنامه ها و ماموریت های جدید رایزنان فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی باید در خارج کشور منسجم و مستمر فعال شود.

به گفته وی، اگر نگاهی به جهان پیرامون بیاندازیم مشاهده خواهیم کرد که گفتمان انقلاب اسلامی و ادبیات جمهوری اسلامی ایران امروز در دنیا خواهان فراوانی دارد از این رو انتظار هیچ اقدام و برنامه محرمانه و طبقه بندی شده از رایزنان فرهنگی نداریم تنها از آنها می خواهیم واقعیات، حقایق و دستاوردهای نوین جمهوری اسلامی ایران را در خارج کشور  معرفی و تبیین کنند.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: ترویج و تبیین گفتمان انقلاب اسلامی  البته کار سختی است اما آنچه حائز اهمیت است اینکه شما رایزنان فرهنگی باید راههای  ترویج و تبیین این گفتمان سازی یافته و بازگو کنید.

وی همچنین با بیان بر اینکه وظیفه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و به ویژه رایزنان فرهنگی دیپلماسی عمومی است، بر تلاش برای اغنای افکار عمومی در جهان تاکید کرد.

حجت الاسلام ایمانی پور در عین حال تصریح کرد: اعتقاد دارم جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه خوب است اما این کافی نیست ما نیازمند به کار و تلاش زیادتری هستیم.

به گفته وی، ما دنبال خبر و رویداد نیستیم بلکه دنبال نقشه خوانی و روند هستیم از این رو باید رصد کرد آنهم از نوع رصد جانانه تا بدانیم آینده جهان اسلام به کدام سمت می رود؛ روندها را شناسایی، تولید محتوای فاخر نمائید. 

این اجلاس عصر پنجشنبه ششم مردادماه جاری با برگزاری آیین اختتامیه با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و کنفرانس خبری رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به کار خود پایان می دهد. 

افتتاح نمایشگاه محصولات فرهنگی صادرات محور، زیارت مرقد مطهر امام خمینی (ره) بنیانگذار فقید انقلاب اسلامی ایران، برگزاری کارگاه های مختلف فرهنگی و ماموریت قرارگاهی، برگزاری نشست های تخصصی با حضور مسئولان و رایزنان فرهنگی از جمله برنامه های آتی این اجلاس است.


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.