مدیران خودرو

شناسه خبر : 101782
تاریخ انتشار :
رئیس مجلس: دولت اهتمام ویژه‌ای در پیگیری مطالبات بازنشستگان دارد

رئیس مجلس: دولت اهتمام ویژه‌ای در پیگیری مطالبات بازنشستگان دارد

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهتمام ویژه دولت در پیگیری مطالبات بازنشستگان گفت: با توجه به نظر هیئت تطبیق مجلس مبنی بر تعیین حداقل مستمری بازنشستگی در سال 1401، ضروری است دولت هرچه سریع‌تر نسبت به رفع ایراد قانونی اقدام کند.

نورنیوزـگروه جامعه: محمدباقر قالیباف در جلسه علنی روز یکشنبه( دوم مردادماه) مجلس شورای اسلامی و نطق پیش از دستور خود گفت: فرارسیدن روز مباهله، روزی که خداوند متعال بر حقانیت و جایگاه والای اهل بیت علیهم السلام مهر تأیید دیگری زد، گرامی میدارم. این روز در تاریخ اسلام به معنای واقعی کلمه، روز اقتدار ایمانی امت اسلامی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: قدم گذاشتن در راه حق و ثبات در این مسیر، جز با داشتن اقتدار ایمانی راستین ممکن نیست.

او درگذشت جمعی از هموطنان در سیل شهرستان استهبان و نی‌ریز را به خانواده‌های داغدار آنها و مردم استان فارس تسلیت گفت و عنوان کرد: ضروری است تمامی امکانات دستگاه‌های اجرایی امدادی با سرعت هرچه بیشتر در جهت حل مشکلات آسیب دیدگان و مصدومان این حادثه به کار گرفته شوند و اقدامات لازم برای جبران خسارت وارده به انجام رسد.

قالیباف تأکید کرد: کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با قید فوریت و بررسی میدانی، گزارش  از علل وقوع حادثه با تأکید بر شناسایی بر احتمال قصور دستگاه‌های مسئول به نمایندگان مجلس ارائه کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی فرا رسیدن روز خانواده و تکریم بازنشستگان را گرامی داشت و اظهار کرد: مجلس یازدهم از زمان آغاز به کار رسیدگی به مطالبات بازنشستگان را در چهارچوب  وظایف و اختیارات در دستور کار خود قرار داده است.

او یادآور شد: از مهمترین اقدامات مجلس در پاسخ به مطالبات به حق بخشی از بازنشستگان عزیز و ارجمند، تعیین تکلیف وضعیت همسان سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی بود که با پیگیری‌های ویژه مجلس پس از سال‌ها به نتیجه رسید. همچنین  در بودجه ۱۴۰۱ نیز  نزدیک به یکصد هزار میلیارد تومان برای استمرار همسان سازی و متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی کشوری و لشکری در نظر گرفته شد.

قالیباف خاطرنشان کرد: با توجه به اهتمام ویژه دولت در پیگیری مطالبات بازنشستگان و با توجه به نظر هیئت تطبیق مجلس درباره تعیین حداقل مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان در سال ۱۴۰۱ با قانون، ضروری است که دولت محترم هر چه سریع‌تر نسبت به رفع ایراد قانونی و اتخاذ تصمیم لازم برای رفع دغدغه‌های بازنشستگان محترم مبادرت ورزد.


ایرنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.