مدیران خودرو

شناسه خبر : 101781
تاریخ انتشار :
دستور تخلیه هزاران نفر در کالیفرنیا

دستور تخلیه هزاران نفر در کالیفرنیا

آتش سوزی روز شنبه (به وقت آمریکا) در نزدیکی پارک ملی یوسمیتی به سرعت به یکی از بزرگترین آتش سوزی‌های کالیفرنیا در سال‌جاری میلادی تبدیل شد و مقامات آمریکا مجبور شدند دستور تخلیه هزاران نفر و قطع برق بیش از 2 هزار خانه و کسب و کار را صادر کنند.

نورنیوزـگروه بین‌الملل: به گفته اداره جنگل‌داری و حفاظت از آتش کالیفرنیا، این آتش سوزی که به "آتش بلوط" معروف شده است بعد از ظهر جمعه در جنوب غربی پارک یوسمیتی در نزدیکی شهر میدپاینز شهرستان ماریپوزا شروع شد و تا صبح شنبه به سرعت در ۲۶. ۵ کیلومتر مربع گسترش یافت. 

دانیل پترسون، سخنگوی جنگل ملی سیرا تصریح کرد: دستور تخلیه حدود ۶ هزار تن که در روستاها، شهرها و شهرستان‌های اطراف این پارک زندگی می‌کنند، صادر شده است. 

اداره جنگل‌داری و حفاظت از آتش کالیفرنیا افزود: سرایت سریع این آتش به چالشی برای آتش‌نشانان تبدیل شده است. تا روز شنبه این آتش سوزی ۱۰ ساختمان مسکونی را ویران کرده و به ۵ ساختمان دیگر آسیب رسانده است در حالی که حدود ۲ هزار ساختمان دیگر را نیز تهدید می‌کند. 

آتش سوزی همچنین مقامات آمریکایی را مجبور کرده تا چندین جاده و بزرگ راه را در کالیفرنیا مسدود کنند. 

حدود ۴۰۰ آتش‌نشان به همراه بالگرد و هواپیما در تلاش برای مهار این آتش سوزی هستند. 

کالیفرنیا در سال‌های اخیر شاهد آتش‌سوزی‌های گسترده‌ و مرگبارتری بوده است. تغییرات آب و هوایی به همراه خشکسالی مناطق غربی آمریکا را در ۳۰ سال گذشته بسیار گرم‌تر و خشک‌تر کرده است. 

دانشمندان گفته‌اند که شرایط آب و هوایی همچنان شدیدتر خواهد شد و آتش سوزی‌های جنگلی به شکل مخرب‌تر و شدیدتری رخ خواهد داد. 


نورنیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.