مدیران خودرو

شناسه خبر : 101774
تاریخ انتشار :
سازمان جهانی بهداشت «آبله میمون» را وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد
با شیوع در بیش از ۷۰ کشور؛

سازمان جهانی بهداشت «آبله میمون» را وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد

سازمان جهانی بهداشت با گسترش «آبله میمون» در بیش از 70 کشور اعلام کرد که این بیماری را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام می کند.

نورنیوز - گروه بین‌الملل: سازمان جهانی بهداشت شیوع «آبله میمون» را یک وضعیت اضطراری جهانی اعلام کرد.

سازمان جهانی بهداشت در این خصوص اعلام کرد که گسترش شیوع «آبله میمون» در بیش از ۷۰ کشور، یک وضعیت «فوق‌العاده» است که اکنون می‌توان آن را یک وضعیت اضطراری جهانی توصیف کرد.

«تدروس آدهانوم گبریسوس»، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت علیرغم عدم اجماع اعضای کمیته اضطراری این سازمان، تصمیم به صدور این بیانیه گرفت. این نخستین باری است که دبیرکل این سازمان جهانی اقدام به چنین کاری می کند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در این خصوص گفت: به طور خلاصه ما با شیوعی روبرو هستیم که به سرعت در سراسر جهان از طریق روش های انتقال جدیدی که ما درباره آن خیلی کم می‌ دانیم گسترش یافته است.

تدروس آدهانوم در ادامه افزود: می دانم که این یک روند آسان یا ساده نبود و دیدگاه‌های متفاوتی در بین اعضای کمیته وجود دارد. میزان خطر در جهان در سطح متوسط قرار دارد؛ غیر از اروپا که میزان خطر بالا است.

اگرچه آبله میمون ده‌ها سال است که در بخش‌هایی از مرکز و غرب آفریقا شیوع پیدا کرده است؛ اما ماه می امسال ده‌‌ها ابتلا در اروپا، آمریکای شمالی و کشورهای دیگر شناسایی شده‌اند.

اعلام وضعیت اضطراری جهانی به این معنی است که شیوع آبله میمون یک «رویداد فوق العاده» است که می‌تواند به کشورهای بیشتری سرایت کند و نیاز به یک واکنش هماهنگ جهانی دارد.

سازمان جهانی بهداشت پیش از این، برای بحران‌های بهداشت عمومی مانند کووید -۱۹، شیوع ابولا در غرب آفریقا در سال ۲۰۱۴، ویروس زیکا در آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۶ و تلاش مداوم برای ریشه کن کردن فلج اطفال شرایط اضطراری اعلام کرده بود.

اعلام وضعیت اضطراری بیشتر به عنوان یک درخواست برای جلب توجه بیشتر منابع جهانی و توجه به یک شیوع عمل می کند.


یورونیوز
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.