مدیران خودرو

شناسه خبر : 101657
تاریخ انتشار :
تاکید سرلشکر باقری بر لزوم افزایش همکاری‌های نظامی ایران و ترکیه

تاکید سرلشکر باقری بر لزوم افزایش همکاری‌های نظامی ایران و ترکیه

سرلشکر باقری با تاکید بر لزوم افزایش همکاری‌های نظامی دو کشور ایران و ترکیه در حوزه‌های مختلف، گفت: نسبت به نگرانی‌های مرزی کشور ترکیه حساس هستیم.

نورنیوز-گروه بین‌الملل: سردار سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستادکل نیروهای مسلح در دیدار با «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه، با اشاره به اهمیت روابط نظامی دو کشور اظهار داشت: دو کشور ایران و ترکیه زمینه‌های مشترک همکاری متعددی از جمله در حوزه مقابله با تروریسم، مسائل منطقه، همکاری‌های مرزی، برنامه‌های آموزشی و رزمایشی و تعامل در بخش صنعت نظامی دارند که باید مورد بررسی قرار گیرد.


سرلشکر باقری با تاکید بر گسترش مناسبات و افزایش روابط نظامی بین دو کشور گفت: با توجه به اینکه ایران و ترکیه دو همسایه دیرینه با ارتباطات گسترده نظامی هستند از اینرو باید دیدارهای دو جانبه و رفت و آمد بین نیروهای مسلح دو کشور بیش از گذشته باشد تا بدین ترتیب در بسیاری از مسائل مشترک به نتیجه برسیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به نگرانی‌های کشور ترکیه در حوزه مناقشات مرزی که اشرار در مرزهای دو کشور ایجاد می‌کنند حساس است و همواره در راستای رفع سوءتفاهمات گام برداشته است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نیروهای خود را در مرز با کشور ترکیه افزایش داده تا رفت و آمدهای غیرقانونی به حداقل برسد.

در ادامه ژنرال حلوصی آکار وزیر دفاع کشور ترکیه نیز بر افزایش همکاری‌های نظامی دو کشور در منطقه و مقابله با تروریسم و همکاری‌های مرزی تاکید کرد.

وی افزود: همکاری‌های نظامی دو کشور باید در پرتو چارچوب و مفادی که در گذشته مطرح شده به نتیجه برسد.


ایسنا
نظرات

نظر شما

: : :
بانک گردشگری

پیکاپ سایپا

مدیران خودرو

آگهی تبلیغاتی

آگهی تبلیغاتی

هواشناسی
نرخ طلا
پیشخوان روزنامه
اینفوگراف
کلیه حقوق این سایت برای نورنیوز محفوظ است.
نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.

nournews
Copyright © 2021 www.‎nournews.ir‎, All rights reserved.